ZAMAN BANKASI - Halimiz
ZAMAN BANKASI 2
MÜMKÜNSE ELLİ’DEN ÖNCE
15 Ağustos 2019
ZAMAN BANKASI 3
DOĞRUNUN NE ÖNEMİ VAR?!…
15 Ağustos 2019
ZAMAN BANKASI 4

Zaman Bankası… İlk aklınıza ne geldi bilmiyorum ama bence tam da değerlendirilmesi gereken, sizlere duyurmak istediğim bir hizmet bu, Zaman Bankası.. Çünkü içinde ne ararsanız var!

Daha önceki yazılarımda networking ile ilgili yazmıştım hatırlarsanız. İşte bu yazım da o yazının devamı niteliğinde. Bir network seminerinde tanıştığım bir hizmetten bahsedeceğim.

Eğer farklı deneyimler yaşamak istiyorsanız, ya da “Ben bir deneyeyim, acaba hoşuma gider mi?” dediğiniz aktiviteler varsa, Zaman Bankası tam sizlik. Ya da merak ettiğiniz bireysel gelişim çalışmaları, teknikleri varsa, hobileriniz ya da işiniz için destek almayı düşündüğünüz konular varsa, Zaman Bankası yine tam sizlik. Bütün bunlardan önemlisi de işinizle ilgili görünmek, duyulmak, yayılmak istiyorsanız işte yine tam size göre bu Zaman Bankası.

Güzel bir topluluk buluşuyor. İçlerinde dans eden de var, satış yapan da, doktor ya da diş hekimi olan da, bireysel gelişimci de, ithalat ihracat yapan da, reklamcı da, dijital medya uzmanı da, ahşap boyama hocası da… Dedim ya aklınıza gelebilecek her türlü konuda uzman insanlar… Hepsi de hem hizmet vermek hem de hizmet almak üzere buluşuyorlar. Siz de kendi yaptığınız işle ya da hobiyle ilgili bir alan, konu seçiyorsunuz. Yani siz bu seçtiğiniz ya da uzmanlaştığınız konudaki hizmeti sunuyorsunuz, karşılığında siz de bu gruptan farklı hizmetler alabiliyorsunuz.

Önce herkes tanışıyor, kendini ve vereceği hizmeti anlatıyor kısaca. Sonra da o günkü hizmetler arasında seçimler başlıyor. Sizin vereceğiniz hizmeti seçenler ve sizin seçtiğiniz hizmetler. Ve tüm bu hizmetleri de ücretsiz alıp veriyorsunuz. Böylece merak edip deneyebileceğiniz aktivitelere ve hizmetlere ulaşmış oluyorsunuz. Kendi işinizi, becerinizi yaymış oluyorsunuz. Ve de sosyalleşmiş oluyorsunuz. Hatta elinizde nerde kim var, hangi işi yapan kim var gibi bir birikim oluşuyor. Bu da size kimin neye ihtiyacı varsa, onlara bu konuda uzman birisi önerme şansı doğuruyor. Bir nevi siz de network yapıyorsunuz. İhtiyacı olanı ihtiyacıyla karşılaştırıp, bağlantı kurmalarını sağlıyorsunuz. Ya da siz yeni iş bağlantıları kuruyorsunuz. Çünkü zaten katılan herkesin amacı, işlerini geliştirebilecek veya ihtiyaçlarını karşılayabilecek kişilerle tanışmak ve tanıştırmak.

Örneğin ben ilk katılımımda para kazanmanın önündeki engelleri bulup çözebileceğimiz, bolluğu arttırabilecek bir seminer hizmeti sundum. Karşılığında da oğlum için birer saatlik bateri, İngilizce ve İspanyolca özel ders aldım. Bunlar o zaman tam da ihtiyacım olan hizmetlerdi. İkinci katılımımda ise satış danışmanlığı, regresyon çalışması ve reflexology hizmetleri aldım.

Her katılımda katılımcılar değiştiği için verilen hizmetler de değişiyor. Dolayısıyla ürün ve hizmet, farklı ihtiyaçlara ulaşma yelpazesi devamlı artıyor. Her seferinde bu sefer neler alabilirim heyecanı da işin en eğlenceli kısmı.

Çok güzel düşünülmüş, profesyonelce uygulanan bir hizmet bankası aslında. Bence katılmaktan keyif alacağınız bu network aktivitesini denemelisiniz. Bu fikri geliştiren ve uygulayan sevgili Sezin Çağlayan‘a sevgilerimle…

mm

Yıldız Karacasoy

Çok şanslı biriyim çünkü çok severek yaptığım iki işim var. İlki özel bir üniversitede hocalık yapmak. İkincisi de bireysel gelişim, enerji ve bilinçaltı danışmanlığı yapmak. İlk işimi bilinçli seçtim ama sanırım ikincisine çekildim. Aile dizimi, regresyon, affetme ve bilinçaltı çözülme çalışmaları, yaşam koçluğu, kinesiyoloji en zevkle çalıştığım konular. Dişilik, bolluk bereket oluşturma ve bilinçaltı ise eğitimlerini ve seminerlerini verdiğim konular. 2010-2014 yılları arasında Kanal B Bizbize programında tüm bilgimi ve deneyimimi paylaştım. Artık yazılarımla da buradayım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!