YILBAŞI RİTÜELLERİ - Halimiz
YILBAŞI RİTÜELLERİ 2
GÜVEN DUYGUSU DEDİĞİNİZ, NEDİR!
26 Aralık 2019
YILBAŞI RİTÜELLERİ 3
YIL SONU KARARLARI
26 Aralık 2019
YILBAŞI RİTÜELLERİ 4

2020’ye çok az kaldı. Umarım hepiniz için 2019 güzel geçmiştir ve 2020 çok daha güzel geçer. Yeni yılda hepimizin hayalleri gerçekleşsin, hedeflerimize ulaşalım, sürprizler yaşayalım, tüm fırsatları değerlendirelim. Yeni yılımız sağlıkla, mutlulukla, başarıyla, bol parayla, aşkla… geçsin.

Ben her Aralık ayında yeni yıl ritüelleri yapmaya başlarım. Çok basit ritüellerdir ama bana kendimi çok iyi hissettirirler. Sanki beni yeni yıla ve isteklerime hazırlarlar. Bu yüzden bu ritüelleri sizle de paylaşmak istedim.

Öncelikle bütün banyo ve mutfak dolaplarını gözden geçiririm. Eski, kırık, tek kalmış ve fazla olan her şeyi elden çıkarırım. Aynı şeyi her çekmece için de yaparım. Tüm gereksiz, işlevini yitirmiş şeyleri atarım.

Aynı temizliği; giyilmeyen, eskimiş kıyafetler, kullanılmayan makyaj malzemeleri, modası geçmiş takılar, aksesuarlar, son kullanma tarihi geçmiş ilaçlar için de yaparım. Bu eşyaları boşalttıkça sanki beynimi boşaltmış gibi hissederim. Tüm depomu boşaltırım. Çekmece ve dolapları yeniden düzenlerim.

Sonra yeni yıla hep evim tertemiz girerim. Mutlaka odaları, evimi temizlerim. Bütün çamaşırları yıkarım, kirli çamaşır bırakmam. Zaten çamaşır yıkamak, ruhumu, duygularımı yıkamak gibidir benim için. O yüzden yeni yıla tertemiz girmek isterim. Hatta arabamı bile içini dışını yıkatırım. Çünkü ne derler bilirsiniz, “Yeni yıla nasıl girersen, bütün sene öyle geçer.” Ben de temiz enerjilerle, temiz bir bilinç ve bilinçaltıyla girmek isterim.

Bunları muhtemelen siz de yapıyorsunuzdur.

Ben bunlara ek; yeni gelen yılda hayatımda neyin çoğalmasını istiyorsam, güzel bir liste yaparım. Aklıma geldikçe, her gün listeye yeni bir şeyler eklerim. Örneğin;

 1. Sevgim, sevenim, sevdiklerim artsın.
 2. Hesabımdaki, cebimdeki, cüzdanımdaki param artsın. Gelirim artsın.
 3. Huzurum, neşem, kahkaham, mutluluğum çoğalsın.
 4. Güven duygum artsın.
 5. Okuyucularım artsın. (Bunu bu sene ekledim. J)
 6. Sürprizlerim, mucizelerim çoğalsın.
 7. Şükür duygum, kabulde olmam artsın.
 8. Sağlıklı günlerim, başarılarım artsın.
 9. Hayat heyecanım ve enerjim, kendi özel vakitlerim artsın.
 10. Sevdiğim, görüştüğüm arkadaşlarım çoğalsın.
 11. Gezilerim, aktivitelerim, hobilerim, seyahatlerim artsın. Bunlar için de bunları beraber yapacak yol arkadaşım, zamanım, param, artsın.

Bunlar benim listemden bazı maddeler. Sonra yılbaşı gecesi, ya da tam yeni yıla girerken bu listeyi, bir de cüzdanımı boşaltıp listenin yanına koyarım. Ve tüm bu dilekleri okuyarak ya da içimden geçirerek, yani niyet ederek bu liste ve cüzdanımın üstüne nar atıp, nar kırarım. Ve derim ki “ Bu nar içinde nasıl da çoksa, benim bu listemdekiler de yeni yılda hayatımda çoğalsın. Cüzdanımda para çoğalsın,” derim. Sonra da o narı bir güzel yerim. İnanın çok eğlenceli olur.

Başka bir ritüel de yine temizlikle ilgili. Ama bu sefer enerji temizliği ile. Tuzlu suyun olumsuz enerjileri çektiğini, temizlediğini bilirsiniz. Denize girince belki de bu yüzden harika hissederiz. Ben de yılbaşına birkaç gün ya da hafta kala; her odaya, bir köşede karton bir bardak koyarım. İçine de su ve tuzla doldururum. Ve 21 gün boyunca her 24 saatte bir bu suları değiştiririm. (Suları tuvalete dökmeniz ve o kapları sonra başka bir amaç için kullanmamanız önemlidir.) Her seferinde de “Bu tuzlu suyun, evimdeki, eşyalarımdaki, duvarlarımdaki, bu odadaki, perdelerimdeki… varsa her türlü olumsuz enerjinin, nazarın, kötü niyetin… bu tuzla suya akmasına, gitmesine, odamın temizlenmesine niyet ediyorum,” derim. Ayrıca uyumlandıysanız; odanın tavan köşelerine Reiki sembolleri çizerek de temizlik yapabilirsiniz.

Başka bir ritüelde yine dilekleriniz ve suyla ilgili. Suyun büyük bir gücü olduğu ve enerjiden, sözden, duygudan etkilendiği artık bilim adamları tarafından ispatlandı. İşte siz de yine 21 gün içtiğiniz suya kodlama yapabilirsiniz. Bu 21 sayısı da önemlidir, çünkü yeni bir alışkanlık 21 günde edinilir ve yeni nöron ağları yine 21 günde oluşur. Dileklerinizi olmuş gibi, hatta gerçekleştikleri için teşekkür ederek küçük kağıtlara yazıp, sürahinizin altına koyabilirsiniz. Bunun enerjisi suya geçecektir. 21 gün boyunca o sürahideki suyu kodlamış olursunuz ve umarım tüm dilekleriniz gerçekleşir.

Denemek isteyen el kaldırsın! J Mutlu yeni yıllar….

mm

Yıldız Karacasoy

Çok şanslı biriyim çünkü çok severek yaptığım iki işim var. İlki özel bir üniversitede hocalık yapmak. İkincisi de bireysel gelişim, enerji ve bilinçaltı danışmanlığı yapmak. İlk işimi bilinçli seçtim ama sanırım ikincisine çekildim. Aile dizimi, regresyon, affetme ve bilinçaltı çözülme çalışmaları, yaşam koçluğu, kinesiyoloji en zevkle çalıştığım konular. Dişilik, bolluk bereket oluşturma ve bilinçaltı ise eğitimlerini ve seminerlerini verdiğim konular. 2010-2014 yılları arasında Kanal B Bizbize programında tüm bilgimi ve deneyimimi paylaştım. Artık yazılarımla da buradayım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!