YENİ HEYECAN VERİR... - Halimiz
YENİ HEYECAN VERİR... 2
KANAL İSTANBUL ÜZERİNE IV
9 Ocak 2020
YENİ HEYECAN VERİR... 3
NELER OLUYOR SANATTA; BİR DE ŞU GERÇEK (!) RÜYA OLSA!
9 Ocak 2020
YENİ HEYECAN VERİR... 4

Yeni her şey ne heyecan verici ve aynı zamanda ne korkutucu değil mi? Hem güzel şeyler olacağı hissi var hem de ya baş edemeyeceğim bir şey olursa ne yaparım çekincesi. Buna rağmen yeni iyidir, ferahlıktır, canlılıktır, enerjidir, cesarettir. Her yıl ocak ayında böyle hissediyorum, heyecanlı biraz. Bilinmez bir şeye adım atıyorum. Hayat karşıma bu sene neleri kimleri çıkaracak? Kimlerden öğreneceğim, nelerden ders alacağım. Yeni yıl için aldığım kararların hangisi uygulanacak, hangisi rafa kalkacak. Neleri yapmaya cesaret edeceğim nerelerde daha zamanı değil diyeceğim. Siz de böyle hissediyor musunuz?

Hatta yeni yıl diye karar almak zorunda hissettiniz mi? Yoksa ben hayatımdan ve kendimden memnunum yola devam mı diyorsunuz?

Ben bu sene bir şey farkettim. Karar alıyorum, bazen uygulamada zorluk çekiyorum ve bir kenara bırakıyorum. Ama bazen de aldığım kararı uyguluyorum, yani başarıyorum. Ve bu kısır döngü devam ediyor, yine yeni bir karar ve uygulama. Şu noktada acaba ben yeni şeylerin bağımlısı mıyım, olandan memnun değil miyim gibi sorular geliyor aklıma. Evet yeni her şey bazılarına korkutucu geliyor ama benim için büyük bir motivasyon kaynağı. Yeni bir eğitim, yeni bir kitap, yeni bir insan tanımak, yeni bir spor dalı denemek, yeni bir yemek. Belki hayatta böyle küçük motivasyonlara ihtiyacım var herkesin olduğu gibi.

Size bu yazıda beslenme tavsiyesi vermeyeceğim.

Bu yazıdaki tek tavsiye bu ay yeni bir şeye başlayın. Çok büyük bir şey olmasına gerek yok.

Bugün bir adım fazla atın, bir bardak su fazla için, eklenti şeker tüketmeyi bırakın, en azından bir öğününüze yeşil sebze ekleyin, beş dakika nefesinize odaklanın.

Benim ocak ayı kararım daha fazla su içmek çünkü kış aylarında daha az su içtiğimi gözlemliyorum. Sizin ki nedir?

Unutmayın, sağlığınızın sorumluluğu sizin elinizde…

Herkese mutlu yıllar dilerim.

mm

Ayşegül Günsur

Hayatının her döneminde yemek ile ilgili bir iş yapmış, mutfağından pazarlamasına her dalını deneyimlemiş, ancak beslenme danışmanlığı yaparken en büyük tatmin duygusunu yaşayan, doğal yollarla tedaviye inanan, ruh-beden-zihin bütünlüğüne inanan, öğrenme sevdalısı, profesyonel öğrenci, cross-fit, meditasyon, seyahat, sinema ve kitap tutkunu biriyim... yemek yemeyi sevdiğimi vurgulamaya gerek olmasa sanırım :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!