YAŞLI ADAM VE OĞLU - Halimiz
YAŞLI ADAM VE OĞLU 2
TANIKSAN, SORUMLUSUN
19 Eylül 2019
YAŞLI ADAM VE OĞLU 3
AİLE OLMAK
26 Eylül 2019
YAŞLI ADAM VE OĞLU 4

Yaşlı adamın biri ağrıları olduğu için bahçesine sebze dikmek istediği halde ekim dikim yapamıyormuş. Tek çocuğu olan oğlu ona yardım edebilirmiş fakat o da hapisteymiş. Yaşlı adam hapisteki oğluyla dertleşmek ve bunu paylaşmak için ona bir mektup yazmış.

“Sevgili oğlum,

Sen burada olsaydın bana yardım ederdin. Bahçemi kazamadığım için kendimi kötü hissediyorum. Sen bahçeyi kazardın, ben de istediğim tohumları, fidanları dikerdim. Ne güzel olurdu. Yaşlı bir adam için camdan baktığımda sebzelerimi görmek, sulamak senin yokluğunda bana çok iyi gelirdi. Senin yanımda olamamana çok üzülüyorum. Sen yoksun, ben de yaşlıyım ve ağrılarım var. Bahçeyi kazamıyorum. Biliyorum ki sen bahçeyi benim için kazardın.

Sevgiler, Baban” diye dert yanmış.

Aradan birkaç gün geçtikten sonra yaşlı adam oğlundan bir mektup almış.

“Babacığım,

Sakın bahçeyi kazma. Ben oraya cesetleri gömmüştüm!

Sevgiler, Oğlun” yazıyormuş mektupta.

Ertesi gün sabaha karşı polisler çıka gelmiş ve tüm bahçeyi kazmışlar ama hiçbir ceset bulamamışlar. Yaşlı adamdan özür dileyip gitmişler. Aynı gün yaşlı adam oğlundan bir mektup daha almış.

“Sevgili Babacığım,

Şimdi tohumlarını, sebzelerini ekebilirsin. Bu şartlarda yapabileceğimin en iyisini yaptım.

Sevgiler, Oğlun.”

Mucizeler her zaman gerçekleşir. Belki de en beklemediğin ve en şaşırtıcı şekilde.

Yaptığın, yapabildiğinin en iyisi mi? Yoksa “olmaz” diye hiç uğraşmadın mı?

Dikkat et, hayallerin gerçekleşebilir.

İmkansız diye bir şey var mı?

Siz ne dersiniz?

 

mm

Yıldız Karacasoy

Çok şanslı biriyim çünkü çok severek yaptığım iki işim var. İlki özel bir üniversitede hocalık yapmak. İkincisi de bireysel gelişim, enerji ve bilinçaltı danışmanlığı yapmak. İlk işimi bilinçli seçtim ama sanırım ikincisine çekildim. Aile dizimi, regresyon, affetme ve bilinçaltı çözülme çalışmaları, yaşam koçluğu, kinesiyoloji en zevkle çalıştığım konular. Dişilik, bolluk bereket oluşturma ve bilinçaltı ise eğitimlerini ve seminerlerini verdiğim konular. 2010-2014 yılları arasında Kanal B Bizbize programında tüm bilgimi ve deneyimimi paylaştım. Artık yazılarımla da buradayım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!