SİZİN KELLE NEREDE? - Halimiz
yoga, uzakdoğu felsefesi, kalp ve beyin arasında kalmak, mantık ve duygu arasındaki fark, mantık ve duygu çatışması
BİLEN, BİLMEYEN
17 Ekim 2019
rüya, rüyada kedi görmek, rüya paylaşımı, hikaye paylaşımları, hikaye paylaşım siteleri
RÜYA IV
17 Ekim 2019
kendini güvene almak, kendini güvende hissetmek, kendini garantiye almak, kendini güvende hissetmek, haklarını aramak,

kendini güvene almak, kendini güvende hissetmek, kendini garantiye almak, kendini güvende hissetmek, haklarını aramak,

Eski Çin’de idam mahkumlarının son gecelerini hep birlikte neşe içinde geçirmelerine izin verilirmiş. Mahkumlar cellatlarla beraber hep birlikte sabaha kadar şarkılar söyler, en sevdikleri yemekleri yer ve pirinç rakısı kadehlerini içerlermiş. Böylece son gecelerini mutlu geçirirlermiş. Ancak sabahın ilk ışıklarıyla beraber cellatlar ansızın hareketlenip, palalarını çeker ve çakırkeyif hatta sarhoş olan mahkumların kellelerini kesiverirlermiş.

Yine böyle bir infaz gecesinde, mahkumlar cellatlarla birlikte sabahın ilk ışıklarına kadar içmişler, eğlenmişler, şarkılar söylemişler. Sabahın ilk ışıkları görünmesine rağmen hiçbir şey olmamış.

Mahkumlardan biri cellada sormuş. “İnfaz neden gecikti?”

Cellat, “Gecikmedi ki” demiş.

“Fakat kellerimiz yerli yerinde duruyor” diye diretmiş mahkum.

“Size öyle geliyor,” demiş cellat. Palasına bulaşan kanı göstermiş mahkuma.

Dehşete kapılan mahkum “Nasıl yani? “ diye sormuş.

“Ben çok hızlıyımdır,” demiş cellat. “Ayağa kalktığın anda kellen kucağına düşecek.”

Yani, kelleniz çoktan gitmiş olabilir! Kelle gitmiştir de siz hala gülüp oynuyorsunuzdur, miş gibi yapıyorsunuzdur. Bunu henüz fark etmemiş olabilirsiniz. Ne kaybettiğinizin, durumunuzun ya da duygunuzun bile farkında olmayabilirsiniz. Belki de olan bir şeyi henüz idrak edemediniz. Olmamış gibi davranıyorsunuz. Belki de olanı görmezden geliyor, fark etmez gibi davranıyorsunuz. Olanı olmamış yapmaya çalışıyorsunuz. Siz fark etmeden insanların içinde, hatta sizin içinizde, hayatta, memlekette… kim bilir neler oluyordur? Ne kelleler gidiyordur? Siz de acaba sizin kelle nasılsa yerinde zannedip olanı biteni uzaktan seyrediyor olabilir misiniz? Ya da sizin kelle yerinde diye olanı biteni seyrediyor olabilir misiniz? Ya kesilen sizin kelleyse? Belki de kelleniz hala yerinde sanıyorsunuz. İşte gerçeği anlamanız için ayağa kalkmanız gerekiyor!!!

mm

Yıldız Karacasoy

Çok şanslı biriyim çünkü çok severek yaptığım iki işim var. İlki özel bir üniversitede hocalık yapmak. İkincisi de bireysel gelişim, enerji ve bilinçaltı danışmanlığı yapmak. İlk işimi bilinçli seçtim ama sanırım ikincisine çekildim. Aile dizimi, regresyon, affetme ve bilinçaltı çözülme çalışmaları, yaşam koçluğu, kinesiyoloji en zevkle çalıştığım konular. Dişilik, bolluk bereket oluşturma ve bilinçaltı ise eğitimlerini ve seminerlerini verdiğim konular. 2010-2014 yılları arasında Kanal B Bizbize programında tüm bilgimi ve deneyimimi paylaştım. Artık yazılarımla da buradayım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!