ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN? - Halimiz
ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN? 2
KİRPİ – III
16 Mayıs 2019
ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN? 3
EĞİTİM 101
16 Mayıs 2019
ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN? 4

Geçmiş ve gelecek koridorunda yine “şimdi”yi unuttuğumu farkettim şu aralar. Yüz aynı yüz, gözler aynı gözler yıllardır bana ve dünyaya bakan ama aynı yüz bu sabah geçmişe bakarken bir gölgeli, geleceğe bakarken gözler kısık, hafif şüpheli göründü, ki o an birden farkına vardım asıl “şimdi” nasıl görünüyorum diye bakmayı unuttuğumu ! Arada ayna karşısında yaparım bunu kötü kalpli cadı kraliçe misali, bakalım şimdi ne diyecek ayna diye. Hem hangimiz normaliz ki zaten?

Aklımdan zaman içinde geçen sorular, unuttuğumu sandıklarım, aynanın önünde tanıdık yüzümle karşılaşınca ortaya atıverirler kendilerini birden. En beklenen ve aranan yanıtlarsa o yüz yabancı olduğunda gelir ruhuma. Gözlerim ruhumun yeşilliğini yansıtsa da dünyaya ben baktığımda ruhumdan bakışlarını kaçırması ne tuhaf?

Ve o gözle bakınca aydınlandı birden! Neden bir şeyleri ertelemekten bu kadar zevk alıyoruz ki gerçekten? Yani çok güzel hayatlarımız olsa bile – ki hayatın kendisi çok güzel zaten o ayrıca nefis! 🌺… Ama…

Hayatta bize iyi hissettiren şeyler her zaman büyük şanslarımız dahi olsa, adı üstünde, küçük ya da büyük hayallerimizi ertelememize “engel” oluşturuyorsa eğer? Adını ne koyalım?

Şu konfor alanlarımızın azıcık dışına çıkmak ne kadar zormuş, yani ne konformuş bir çıkamadık gitti oradan? Geçmişten getirdiğimiz kimliğimiz ile gelecekteki beklenti ya da hayallerimizi, gerçek olan “Şimdi”‘yi yoksayarak nasıl bağlayabiliriz ki birbirine?

Ben yapamadığımı farkettim ki dediğim gibi düzenli kontrol ederim nedir durum diye, yine kaçmış aradan görüyorum ki…😂

Ertelemesek ya artık! Yakıyormuş benden söylemesi! Hemen, şimdi “Yaşasak” ya artık?

Ben ne beklemeye ne de ertelemeye tahammül edemeyeceğim bir yerdeyim artık onu biliyorum, peki ya Siz?

mm

Şafak Erişkin

İstanbul doğumluyum.Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarında Cello eğitimimi bitirdikten sonra cello, estetik- felsefe, 19. yy Sanat Tarihi masterımı aynı üniversitede tamamladım. İtalya Floransa ve Siena'da Oda Müziği üzerine iki okuldan onur diploması aldım. Sonrasında çeşitli ülkelerde yarışmalar, konserler ve kayıtlar yaptım. İstanbul Akbank Oda Orkestrası'nın 12 yıl, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'nın geçtiğimiz 4 yıl Solo Cellistliğini yaptım. Orkestra deneyimlerini geliştirmek üzere çalıştırıcı ve rehber olarak Türkiye Ulusal Gençlik Filarmoni Orkestrası genç müzisyenleriyle çalıştım. Ayrıca solo ve oda müziği konserlerinin yanı sıra İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde orkestra sanatçısı olarak bu ay 30. yılımı doldurmanın sevincini yaşıyorum. Müzik ve icracılık yaşamımın yanı sıra, icracıların psikolojik hazırlıkları, zihinsel yapıları ve bağlantılı tüm konularda hem kendi meraklarımı gidermek ve öğrenmeye devam etmek hem de sahne sanatçılarının performanslarını artırmak adına bireysel rehberlik yapmaktayım. Bu mecrada halimiz.com ailesinde yazılarımı sizinle paylaşmak, müzik ve insan'ı birleştirebilmek , karanlıklara ve yaşamımıza sanatın nefesini getirebilmek adına kısacık keyif anları yaratabilmek, beni çok heyecanlandırıyor. Umarım davetli olduğunuz buluşmalarımıza değerli varlığınız ve paylaşımlarınızla katkıda bulunur ve sizler de zevk alır ve müzik sevginizi benimle paylaşırsınız. Sevgiyle kalın. www.safakeriskin.com www.safakeriskin.blogspot.com Facebook: @safakeriskin İnstagram: safak_eriskin E-mail: info@safakeriskin.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!