PARA MI? BOLLUK BEREKET Mİ? - Halimiz
YAŞARKEN
7 Şubat 2019
“KAYIHAN KESKİNOK VE GRUP’16” SERGİSİ
7 Şubat 2019

İki hafta önce Kızılcahamam’da bir “Kişisel Gelişim Kampın’da,” ben de para ve bolluk üzerine bir seminer verdim. Konu, önemi itibariyle herkesin çok dikkatini çekti. Ben de burada da yazmak istedim.

Para para para! Hepimizin ihtiyacı, isteği, hatta bazılarımızın yaşam amacı!

Size bolluk bereket mi yoksa para mı diye sorsam ne dersiniz acaba? Ya da hangisi daha geniş diye sorsam? Eğer cevabınız para ise ve sadece para kazanmaya odaklıysanız bolluk bereketin anlamını kaçırmışsınız demektir. Bolluk bereket aslında para kavramını da içine alan ve hatta bence paradan da daha kapsamlı bir kavram, enerji, hatta çekim gücü. Ve siz eğer bolluk berekete sadece para kazanmak ya da paranızı çoğaltmak olarak bakarsanız yaşadığınız bereketin farkında değilsiniz demektir.

Bundan yıllar önce kişisel gelişim eğitimleri almak için İstanbul’a giderken yolda bavulum patlamıştı ve ben onu tamir etmeye çalışırken yeni yaptırdığım french ojeli tırnaklarım bozulmuştu. İçimden, “Bir yerlerden beyaz oje bulsam da şunları bir düzeltsem” diye geçirmiştim. Havaalanına gitmek üzere otobüse bindiğimde ise yanıma bir kadın oturdu ve tahta kalemine benzer ucu beyaz bir kalem çıkarttı ve tırnaklarına sürmeye başladı. Merakla ne olduğunu sorduğumda ise “Bu french oje düzeltme kalemi. Türkiye’de yok bundan Amerika’dan almıştım,” dedi ve tırnaklarımın halini görmüş olmalı ki “Denemek ister misiniz?” diye kalemi bana uzattı. Şimdi bu bolluk değil de nedir? O sırada benim paraya değil böyle bir kaleme ihtiyacım vardı. Ve benim ihtiyacım karşılanmıştı.

Bolluk bereket, ihtiyacınızın tam da gereken zamanda karşılanmasıdır.

Ben kendim için para ve bolluk berekete çalışırken, yukarıda anlattığıma benzer birçok olay yaşamıştım. İşten çok yorgun geldiğim bir gün evde ekmek olmadığını gördüğümde dışarı çıkıp ekmek almaya oldukça üşenmiştim. Markete gitmek için hazırlanırken zil çaldı ve kapıyı açtığımda elinde bir poşette ekmekle bir adamın beklediğini gördüm. Adamın ne dediğini tahmin edebilir misiniz? “Biz alt mahallede yeni bir fırın açtık da tanıtım amaçlı ekmek dağıtıyoruz. Afiyet olsun.” İşte yine ihtiyacım karşılanmıştı, tam da doğru zamanda.

Bu iki örnekte de benim cebime ekstra fazla para girmemişti ama bir şekilde bolluk ve bereketi yaşamıştım. Bu örneklerde benim paraya değil başka desteklere ihtiyacım vardı ve bu ihtiyacım tam da zamanında karşılanmıştı.

Üç önce annem ve oğlumla Balkanlar gezisi yapmıştık. Anneannem ve dedem eski Yugoslav, şimdiki Kosova göçmeniydi. Biz de onların doğduğu gezdiği, dedemin bize anlattığı yerleri görmek ve kalan akrabalarımızı bulmak istemiştik. Benim de bir tedavim Prizren’de devam edecekti. Prizren’de hastaneye gittim, tedavimi oldum ve doktor ve hemşirelerle de bol bol sohbet edip Prizren’e neden geldiğimizi anlattım. Çıkışta hala inanamadığım bir şey oldu. Doktor ve hastane benden ücret almadı!!! Kullandıkları malzemenin bile ücretini almadılar. Ne yaptıysam kimle görüştüysem kabul etmediler ve ben yurt dışında ücretsiz bir tedavi oldum. Beni mi sevdiler, hikayemizi mi sevdiler, inisiyatif mi kullandılar bilmiyorum ama cebimden hiç para (üstelik Euro üzerinden) çıkmadı. Halbuki önceden bu tedavimi planlamış, ücretini de öğrenmiş ve hazırlıklı gitmiştim hastaneye. Şimdi benim bu yaşadığım mucize bolluk bereket değil de nedir? Sanki İlahi bir güç bana bu hizmeti ısmarlatmıştı.

İşte bolluk bereket tam da ihtiyacınızın karşılanmasıdır. Bu bazen para ile olur bazen de ihtiyacınız olan şey size gelir, bazen de siz bir şey için ödemeye hazırken o şey size hediye gelir.

Eminim siz de buna benzer bolluk bereket göstergesi olaylar yaşıyorsunuzdur. Sadece bunun farkına varın ve şükredin. Beğendiğiniz ceket indirime girdiğinde ya da pazarda benzerini bulduğunuzda, bir arkadaşınız yemek ısmarladığında, aradığınız kitabı bir arkadaşınızda bulduğunuzda, otobüste oturacak boş yer bulduğunuzda, sıkıntılı bir anınızda sizi güldüren biri olduğunda, kapı çalıp komşunuz çorba, kurabiye getirdiğinde (ben çok yaşarım bunu, teşekkürler sevgili karşı komşum) bilin ki bolluk bereket enerjiniz iş başında! Sadece fark edin, bilin ve teşekkür edin! Çünkü para size farklı yoldan gelmiştir.

 

mm

Yıldız Karacasoy

Çok şanslı biriyim çünkü çok severek yaptığım iki işim var. İlki özel bir üniversitede hocalık yapmak. İkincisi de bireysel gelişim, enerji ve bilinçaltı danışmanlığı yapmak. İlk işimi bilinçli seçtim ama sanırım ikincisine çekildim. Aile dizimi, regresyon, affetme ve bilinçaltı çözülme çalışmaları, yaşam koçluğu, kinesiyoloji en zevkle çalıştığım konular. Dişilik, bolluk bereket oluşturma ve bilinçaltı ise eğitimlerini ve seminerlerini verdiğim konular. 2010-2014 yılları arasında Kanal B Bizbize programında tüm bilgimi ve deneyimimi paylaştım. Artık yazılarımla da buradayım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!