ORTAYA KARIŞIK - Halimiz
BAY TRUMP’IN BERBAT HAFTASI
8 Mart 2019
BENİM CİLT TİPİM HANGİSİ?
7 Mart 2019

Bu hafta tek bir konu hakkında yazmaktansa birçok konudan kısaca bahsedip ortaya karışık bir şeyler yazmak istedim.

Gülerken ağlayamadığımızı biliyor muydunuz? Bir de yukarı bakarken ağlamak zordur. Bu yüzden ağlamamak ya da ağlamanız çabuk bitsin istiyorsanız zorla gülmeyi, kahkaha atmayı ya da gözlerinizle yukarı bakmayı deneyebilirsiniz. Çünkü zihin nasılsa beden öyledir ve beden nasılsa zihin de öyledir. Dolayısıyla dik duran, gülen bir bedende ağlamak zor olacaktır.

Şükretmenin gücünü sanırım hepiniz biliyorsunuzdur. Ben size eğlenceli, hatta ailecek yapabileceğiniz bir şükür çalışmasından bahsetmek istiyorum. Bunu çocuklarla yapmak onlara şükretmeyi öğretmek açısından bence oldukça önemli. Herkes sırayla neye şükrettiğini söylesin. Taaa ki artık şükredecek bir şey kalmayana kadar. Örneğin; şükürler olsun bugün yeni bir ayakkabı aldım, matematik sınavım iyi geçtiği için şükrediyorum, arabamı yenilediğim için şükrediyorum, hoşlandığım kişi bana mesaj attığı için şükrediyorum, evin kredisi için, cdlerim için, sağlığım için, aldığım kitap çok sürükleyici geçtiği için… şükrediyorum. Aklınıza ne gelirse varlığına şükredin. Bu size olağanüstü bir sinerji ve müthiş bir pozitiflik kazandıracaktır. Ve hayatınızda farkında olmadığınız güzellikleri hatırlamanızı sağlayacaktır.

Eğer gün içinde enerjinizin düştüğünü hissederseniz hemen iki göğsünüzün arasındaki timüs bezinize 15,20 kere vurun. Bu bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir. Ayrıca acıyla başa çıkmanızı da kolaylaştırır bu hareket. Anadolu’da kadınlar göğüslerine vurarak ağıt yakar ya, işte o da acıyla baş edebilmek içindir. Sonra sağ dirseğinizi aşağı indirerek yukarı kaldırdığınız sol dizinize dokundurun. Aynısını sol dirsek ve sağ diz için de yapın. Bunu 12 kez tekrarlayın ama iki dizi bir sayın. Vücudumuzda enerji DNA sarmalları gibi çaprazlama çalışır. Bu çaprazlama hareketiyle enerjinizi uyandırmış olursunuz. En son da boynunuzun altında köprücük kemiğinizin bitişinden hemen bir cm çapraz aşağıya inerseniz orada bir çukurluk olduğunu hissedeceksiniz. Burası da kan damarları gibi enerji damarları olan meridyenlerin kesişme noktasıdır. Orayı bastırarak ovduğunuzda enerjinizin toplandığını hissedeceksiniz. Bu hareketler enerjinizi canlandıracaktır. Ancak bunları uykudan önce yapmamanızı tavsiye ederim çünkü enerji dolacağınız için uyumakta zorluk hissedebilirsiniz.

Organlarımızla, hayvanlarla, bitkilerle hatta eşyalarla konuşabildiğimizi biliyor musunuz? Her şey bir enerji olduğuna göre aslında bu konuşmak daha çok enerjiyi hissedip okumaktır. Ben bazen hastalandığımda rahatsızlığıma ya da hasta organıma ne olduğunu sorarım. Valla da billaha da çoğunlukla cevap alırım.:) Bitkilerinize ne kadar suya ihtiyaçları olduğunu hatta yerlerini sevip sevmediklerini sorabilirsiniz. Ev hayvanınıza mutlu olup olmadıklarını sorup öğrenebilirsiniz. Bu size okuyunca ya da ilk uygulamalarınızda komik gelse de deneyip bu enerji okumalarınızı geliştirebilirsiniz.

Evinize misafir gelip gittikten sonra camları açıp havalandırmanızda fayda vardır. Böylece enerjiler evinize karışmaz. Hatta otobüste ya da başka bir yerde birinin yerine oturmadan önce elinizle koltuğun üzerinden şöyle bir havadan geçirmek ve temizlemek de size iyi hissettirecektir.

Bunları deneyenleriniz olursa bana yazmanızı isterim, neler olduğunu, ne hissettiğinizi öğrenmek için. Hoşçakalın.

mm

Yıldız Karacasoy

Çok şanslı biriyim çünkü çok severek yaptığım iki işim var. İlki özel bir üniversitede hocalık yapmak. İkincisi de bireysel gelişim, enerji ve bilinçaltı danışmanlığı yapmak. İlk işimi bilinçli seçtim ama sanırım ikincisine çekildim. Aile dizimi, regresyon, affetme ve bilinçaltı çözülme çalışmaları, yaşam koçluğu, kinesiyoloji en zevkle çalıştığım konular. Dişilik, bolluk bereket oluşturma ve bilinçaltı ise eğitimlerini ve seminerlerini verdiğim konular. 2010-2014 yılları arasında Kanal B Bizbize programında tüm bilgimi ve deneyimimi paylaştım. Artık yazılarımla da buradayım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!