OĞLUM ! - Halimiz
OĞLUM ! 2
YAZ VE YOGA
27 Haziran 2019
OĞLUM ! 3
S-400 KRİZİ ÜZERİNE
27 Haziran 2019
OĞLUM ! 4

Yaklaşık bir 1 aydır günüm gecem oğlumla geçiyor.

Önce oğlumun okulunda üst düzey matematik, fen ve proje almak isteyen öğrenciler için olan sınav vardı, Bilim İnsanı sınavı. Bu sınav da çocukları oldukça zorlayan bir sınavdı.

Sonra Lise Geçiş Sınavı (LGS) geldi. Zaten oğlum bütün sene dershaneye gitti, bu yüzden aslında bir ayım değil bütün bir senem onunla geçti diyebilirim. Oğlum okul değiştirmeyecek ama yine de sağlam bir temel için dershane iyi oldu. Bütün bir yıl dershaneye gitmiş olması, örnek sınavlar, çalışma prensibinin devamlılığı, kendine güvenmesi, eksiklerin tamamlanması… derken çocuk da ben de oldukça yorulduk.

Sonra herkesin okulu bitti, tatile girdi. Ama bizim sınavlar bitmedi. Oğlumun okulunda ortaokuldan liseye ancak Türkçe, İngilizce ve İngilizce konuşma’dan Hazırlık Atlama sınavlarında başarılı olanlar liseye geçebiliyor. Allah biliyor ya bizim için de LGS değil de bu sınavlar çok önemliydi. Çocuklar her gün birinden sınav oldular. Biz anne babalar kapılarda dualarda…

Neyse ki bu sınavların hepsi bitti artık. Ben okul başarısı ile hayat başarısını her zaman birbirinden ayrı tutsam da, maalesef Türkiye şartlarında bu fikri uygulamak da çok zor. Umarım çocuklarımız ister lise girişlerinde, ister üniversite girişlerinde olsun, onları mutlu edecek, yeteneklerine, düşünme biçimlerine, anlama becerilerine, hayallerine uygun okulları kazanabilirler. Umarım ülkemizde artık sistemi oturmuş ve başarısını kanıtlamış bir eğitim sistemi oluşur. Umarım hocalar hak ettikleri eğitim ve yaşam standartlarını kurabilirler.

Artık oğlum liseli. Sınavları bitince işin eğlenceli kısmı başladı. Geçen hafta Mezuniyet Çayları vardı. Genç delikanlılar, güzel kızlar… Ana okulundan beri beraber büyüyen genç bir nesil onlar. Ben de oğlumla aynı okuldan mezun olduğum için benim de tüm anılarım canlandı. Bizim Mezuniyet Çayımızla oğlumunki bana aradaki jenerasyon, kılık kıyafet, müzik, ve partide yapılanların farklılığını gösterdi. Devir nasıl da değişiyor.

Dün de oğlumun Kep Atma Töreni vardı. Bir sürü güzel, başarılı çocuk ve gururlu, mutlu, arada ağlamaklı anne babalar… Hepsi çok güzeldi.

İşte bu koşturmacalar hem yoruyor anne babayı, hem de sanırım en güzel duygulardan, gururlardan biri… Artık oğlum benim boyumu da geçti. Hatırlıyor musunuz geçen yaz “Eyvah, oğlum büyüdü” diye yazı yazmıştım. Evet artık büyüdü, daha da büyüyecek ve ben bu duyguya çok daha iyi alıştım ve adapte oldum bu bir yıl boyunca. Onun nasıl serpilip geliştiğini, hala bazı çocuksu yanları oluşunu, adamlığa geçişini ve tüm bunların okula ve derslerine yansımasını, etkilerini zevkle seyrediyorum.

Artık sınavlar da kutlamalar da bitti. Oğluma ve tüm çocuklarımıza güzel bir tatil diliyorum. Allah bütün çocuklarımızın yolunu açsın, güzel fırsatlar sunsun. Güzel hayatlar kursunlar.

mm

Yıldız Karacasoy

Çok şanslı biriyim çünkü çok severek yaptığım iki işim var. İlki özel bir üniversitede hocalık yapmak. İkincisi de bireysel gelişim, enerji ve bilinçaltı danışmanlığı yapmak. İlk işimi bilinçli seçtim ama sanırım ikincisine çekildim. Aile dizimi, regresyon, affetme ve bilinçaltı çözülme çalışmaları, yaşam koçluğu, kinesiyoloji en zevkle çalıştığım konular. Dişilik, bolluk bereket oluşturma ve bilinçaltı ise eğitimlerini ve seminerlerini verdiğim konular. 2010-2014 yılları arasında Kanal B Bizbize programında tüm bilgimi ve deneyimimi paylaştım. Artık yazılarımla da buradayım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!