NEDİR BU “KUANTUM DÜŞÜNCE” DEDİKLERİ - Halimiz
NEDİR BU “KUANTUM DÜŞÜNCE” DEDİKLERİ 2
ANKARA’DA MÜZELERİMİZ VAR…
20 Şubat 2020
NEDİR BU “KUANTUM DÜŞÜNCE” DEDİKLERİ 3
MİLLİ EĞİTİM NEREYE?
20 Şubat 2020
NEDİR BU “KUANTUM DÜŞÜNCE” DEDİKLERİ 4

Artık oldukça popüler bir kullanım olmasına rağmen, tam olarak ne olduğu da anlaşılamadı sanki. Kuantum fiziğiyle karıştı (ama temeli de ona dayanıyor), çok kullanıldı, çok da reddedildi. Ama Kuantum düşünce teknikleri benim favori çalışma tekniklerimdendir…

Sanırım öncelikle “Çift Yarık Deneyinden” bahsetmek gerekir. Bu deneyde atomların en küçük parçası olan elektronlar bir makine ile bir duvara fırlatılıyorlar. Bu deneylerde iki farklı sonuç elde ediliyor. Odada kimse yokken yapılan deneyde çıkan sonuçla, odada bir gözlemci (makine, makinayı hazırlayan görevliler) olduğunda yapılan deneyde çıkan sonuçlar birbirinden farklı çıkıyor. Bundan da elektronların sanki gözlemlendiklerini fark etmiş gibi, gözlemleyenin beklentisine, niyetine, isteğine göre hareket ettiği sonucu çıkartılıyor. Gözlemcinin parçaya, atoma, atom altı parçacığın davranışlarına etkisi ortaya çıkıyor. Bizim de buradan yapabileceğimiz çıkarım şudur; kendimizi, niyetlerimizi, isteklerimizi bir gözlemci olarak düşünürsek; istediklerimizi hayatımızda yaratabiliriz. O zaman ne lazım? Gözlemcinin hem bilincinde, hem bilinçaltında, kalbinde, sözünde, davranışında istediği şeye uyumlanması lazım. Engel varsa da bunlar kuantum düşünce çalışmalarıyla, bilinçaltı çalışmalarıyla çözülebiliyor.

Yine deneyde, aynı delikten fırlatılan elektronlar karşıdaki duvara gözlemci yokken geçtikleri delik seviyesinde yapışırken, gözlemci varken birden çok yere yapışıyorlar. Buradan da “Kuantum Olasılık Yasası” ortaya çıkartılıyor. Hayat, bir olasılıklar potansiyeliyle geliyor bize. Ama gözlemcinin aklında, kalbinde, niyetinde, bilincinde, bilinçaltında ne istek ne niyet varsa, o potansiyel denizinden o niyete göre durumlar oluşuyor hayatında. Yani gözlemci korkularla doluysa, karamsarsa, umutsuzsa, bilinçaltı engelleri varsa ona uygun, isteğiyle uyumlu, olumlu, güvenli ise ona uygun bir durum şekilleniyor. Ve bu karşı ilişkilerle de, kendimizle ilişkimizle de, parayla, hayatla, başarıyla ilişkilerimizde de aynı şekilde çalışıyor. İçinizden “Ama ben hep olumluyum. İnsanlar beni kırıyor. Parayı da seviyorum ama para kazanamıyorum. …” gibi cümleler geçti mi? Burada önemli olan bilinçaltınızdaki duygu ve kodlamalardır. Çünkü etkili olan, bilinçten kuvvetli olan ve maalesef ki gizli olan, bilinçaltıdır. Milyonlarca olasılık içinden yaşadığımız; aslında bizim atalardan, ebeveynlerden, hayattan, çevreden öğrendiğimiz ve doğru olduğuna inandığımız şeylerdir.

Ayrıca tüm insanlar birbirine görünmez ağlarla, enerji bazında bağlıdır ve iletişimdedir. Siz bir seçim yaptığınızda bundan başkaları, başkaları bir seçim yaptığında da bundan siz etkilenirsiniz. Bizim bir çözümümüz bir başkasının da çözümü olabilir. Bu da “Kuantum Dolanıklık Yasası” ile açıklanabilir. Başka bir deneyde de atom altı parçacıklardaki değişimin; zamandan ve mekândan özgür olarak, yani farklı yerlerdeki atom altı parçacığı, fotonu da aynı şekilde etkilediği görülmüş. Zamandan ve mekândan özgür olarak bu fotonların birbirine bağlı olduğu ve birbiriyle iletişim halinde olduğu, aynı değişimi yaşadıkları ortaya çıkıyor. Hepimiz birbirimizle iletişim halindeyiz. Bana olan bir şey sizi de etkiliyor ve size olan da beni etkiliyor demek ki.

Milyonlarca olasılık içinden biz ne yaşıyoruz? Gözlemci olarak hayatımıza etkimiz ne ve nasıl? İşte kuantum düşünce çalışmalarıyla bilinçaltımızdaki gizli, ama bize engel olan düşünce ve duygu kalıplarını değiştirebiliriz. O zaman da işte hayatımız değişir. Belki de kaderimiz!

 

mm

Yıldız Karacasoy

Çok şanslı biriyim çünkü çok severek yaptığım iki işim var. İlki özel bir üniversitede hocalık yapmak. İkincisi de bireysel gelişim, enerji ve bilinçaltı danışmanlığı yapmak. İlk işimi bilinçli seçtim ama sanırım ikincisine çekildim. Aile dizimi, regresyon, affetme ve bilinçaltı çözülme çalışmaları, yaşam koçluğu, kinesiyoloji en zevkle çalıştığım konular. Dişilik, bolluk bereket oluşturma ve bilinçaltı ise eğitimlerini ve seminerlerini verdiğim konular. 2010-2014 yılları arasında Kanal B Bizbize programında tüm bilgimi ve deneyimimi paylaştım. Artık yazılarımla da buradayım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!