HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ - Halimiz
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 2
GÜNDELİK HAYATTA FELSEFE
20 Aralık 2018
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 3
ANKARA’DA SANAT VAR… ÖYLE GÜZEL Kİ…
27 Aralık 2018
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 4

Bahçeli’den Metin Akpınar ve Müjdat Gezen değerlendirmesi

“MHP lideri Devlet Bahçeli sohbet toplantısında sosyal, siyasi ve ekonomik gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Toplantıyı Sözcü Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk de takip etti. Bahçeli, gazetecilerin kendisine ‘Hulusi Akar ile Özgür Özel tartışmasını’ sorması üzerine yanında getirdiği dosyayı çıkararak, Akar’ı ilk ziyaretini ve ona hediye ettiği ‘bayrak, Kuran ve altın kaplama silahın’ fotoğraflarını gösterdi. Ayrıca MHP lideri, Binali Yıldırım’ın İstanbul adaylığı ve Meclis Başkanı görevini halen yürütüyor olmasıyla ilgili soruya da yanıt verdi. Bahçeli, konuşmasının bir bölümünde ise Metin Akpınar ve Müjdat Gezen hakkındaki soruşturma hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

METİN AKPINAR VE MÜJDAT GEZEN AÇIKLAMASI

Bu olay bizi çok üzdü. Halk Tv’nin programlarını ben de yakından takip ediyorum. Özellikle Sayın Arena programcısı Uğur Dündar Bey’in programını yakinen takip ediyorum. Burada eleştiri yapma hakkımız var diyorlar. Ben de bir eleştiri hakkımı kullanmak istiyorum. Uğur Dündar Bey, programcılıkta çok birikimli, tecrübeli, yılların televizyon programcısı olarak duayen hale gelmiş değerli bir medya mensubudur. Fakat Halk TV’nin halkla olan münasebetleri sırasında davet edilen konuşmacılar, oradaki espriler, aşağılayıcı tabirler, halktan aldıkları destekler, alkışlar bütün bunlara bakarsınız Halk Arenası’nı sulandırmıştır. Konuşma esasını kaybetmiştir. Kim halkı ne kadar güldürürse o kadar alkışlanır olmuştur. Bunu sadece davet edilen iki sanatçı için söylemiyorum.

Alkışlarla kim nereye doğru sürükleniyor, alkışlar oy getirir mi bunu tartışmakta fayda var. Öte yandan oradaki konuşmalar çok hoş bir şey değildi.

28 Nisan 1945 İtalyan faşist lider Mussolini sevgilisi ile birlikte ayaklarından asılmıştır. Bu resim korkunç bir resimdir.

Sana zaten yazık olmuş Metin Akpınar. Şu tabloyu (Mussolini’nin ayaklarından asıldığı fotoğrafı gösterdi) 21’inci yüzyılda 2023 yılında 1945’i örnek göstererek eleştiri yapmak bu eleştiri değildir. Bu Metin Akpınar gibi toplumun genel kabul gören sevdiği bir sanatçının bu duruma düşmesi kötü bir örnektir. Hem kendisine hem demokrasiye yazık etmiştir. Böyle şey olmaz, olmamalı. Bizim toplumumuzda ayaktan asılma yoktur. Bu Türkiye’de hiçbir siyasetçinin hakkında düşünülmeyecek bir durumdur.

Metin Akpınar beyin Halk TV’ye çıkıp beş dakikalık bir konuşma yapmasını istiyorum. ‘Ben yanlış bir örnek verdim bu örnek yanlıştır. Bu benim gafletimdir cehaletimdir demesi lazımdır. Milletimden özür diliyorum’ demesini istiyorum. Bu örneklerle Türkiye’yi bir yere vardıramazsınız.

Bunu ortam yumuşasın diye söylüyorum. Metin Akpınar’ın Abuzer Kadayıf filmini seyretsinler. Orada Sosyoloji ile gerçekler arasındaki ilişkiyi orada görsünler.

Bu kadar başarılı rolleri üstlenen bir sanatçı böyle bir örnek vermemeli. Türkiye’nin değerlerini bu kadar kolay harcamamalıyız.” Sözcü gazetesinde çıkan haberin devamını buradan okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!