Haftanın Öne Çıkan Haberleri - Halimiz
Haftanın Öne Çıkan Haberleri 2
Kuşaklar Ütopyası
29 Haziran 2017
Haftanın Öne Çıkan Haberleri 3
Sanat her yerde…
6 Temmuz 2017
Haftanın Öne Çıkan Haberleri 4

İhraç edilen emniyet müdüründen İlker Başbuğ itirafı

“Ergenekon, Balyoz operasyonları döneminde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde Güvenlik Şube Müdürü olarak görev yapan, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Erzurum’da gözaltına alınan ve OHAL kapsamında hazırlanan Kanun Hükmünde Kararname ile meslekten ihraç edilen Yunus Dolar’ın şüpheli sıfatıyla verdiği ifadelere Hürriyet ulaştı.” Hürriyet gazetesinde yayınlanan haberin tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Kılıçdaroğlu yürüyor, sahne değişiyor

“Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşü, siyasal tarihimizde, son çeyrek yüzyılın en önemli olaylarından biri olmaya aday görünüyor. Çok işlevli olan bu girişimin, birden fazla sonucu olması da doğaldır. Bir dönem kapanıyor, yenisi açılıyor. Ama önce nedenler:

Siyasal yaşamımız, sandık-meclis-medya üçgeninde kıstırılmış durumdadır. Sonsuza yayılmış bir iktidar düşünce ve pratiği, temsili demokrasinin tabanını iyice daraltmış, meclis, temsil organı olma niteliğini yitirme sürecine girmiştir. Ana damarları tıkanmış, yaralı haldeki yönetimde yaşanan savrulma, kürt politikasındaki akıl almaz tutarsızlık, başkanlık rejimi dayatması, Suriye yalnızlığı ve son olarak da Katar’a asker gönderme kararı ile tehlike sınırını aşmış durumdadır. Artık rejim krizinden rahatlıkla söz edilebilir.” t24 internet haber gazetesinde yayınlanan Ümit Aslanbay’ın yazısını buradan okuyabilirsiniz.
Evolution vs. Erdogan: Turkey Struggles with Basic Science

“The separation of church and state was enshrined in Turkey’s constitution by constitutional amendment in 1928. But the current government of Turkish President Recep Tayyip Erdogan has received some criticism for eroding the country’s historic commitment to secularism. The latest move by the government is to ban the teaching of evolution in high school.” Watch VOA’s Kevin Enochs report here.

Mumcu’nun katilleri aramızda: Baban da sıcağı severdi

“CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı ‘Adalet Yürüyüşü’yle ilgili bir tweet atan Cumhuriyet yazarı Özgür Mumcu, ‘çirkin’ bir yanıtla karşılaştı.

‘Baban da sıcağı severdi’

“Bir lider bin odasında bin klima olan sarayda. Diğer lider 40 derecede asfaltta yürüyor. Akp, elitlerin partisidir” tweet’inin altına “Baban da sıcağı severdi” diye yazan ‘@atigonati’ isimli Twitter kullanıcısı, Mumcu’nun babası gazeteci Uğur Mumcu’nun 24 yıl önce katledildiği aracın fotoğrafını paylaştı.” Diken’de yayınlanan haberin tamamını buradan okuyabilirsiniz.

mm

Tülin Daloğlu

Publisher / Yayıncı - tulin.daloglu@halimiz.com Bu sitenin yayıncısı ve baş editörüyüm. Gazetecilik mesleğimde yirmi yılı geride bıraktım. Başta Türk medyası olmak üzere, Amerika, İngiltere ve İsrail medyalarında yazılarım yayınlandı. Ankara, Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezunum. Üzerine aynı bölümde master çalışmam var … Ve Washington, D.C., Amerikan Üniversitesi'nde medya hukuku üzerine ikinci lisans üstü çalışmamı tamamladım. Şimdi, bu yeni mecrada huzurlarınıza çıkıyorum … yazarak, konuşarak, bilgi odaklı yürüyerek var olmaya kıymet verenlerdenim…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!