HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ - Halimiz
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 2
KADIN OLMAK
29 Ağustos 2019
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 3
OKULLAR BAŞLARKEN
5 Eylül 2019
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 4

İdlib’te ateşkes devreye girdi, Türkiye sınırında protesto yapıldı

“Suriye’nin İdlib vilayetinde Cumartesi tek taraflı olarak devreye gireceği açıklanan ateşkes sonrası uluslararası ajanslar bölgede bir sükunetin yaşandığını bildiriyor.

HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 5Suriye rejiminin, muhaliflerin elinde bulunan İdlib’e düzenlediği operasyonlar, son haftalarda şiddetini artırmıştı.

Bölgede bulunan yüz binlerce sivil de çatışmaların şiddetlenmesi sonrası Türkiye sınırına doğru geldi.

Reuters haber ajansı, Cuma günü Türkiye Suriye sınırında yaşanan protestolara ilişkin haberinde, bölgede toplanan Suriyelilerin, Türk güvenlik güçleri ile karşı karşıya geldiğini aktardı.

Bab el Hava sınır kapısında çekilen bir görüntüde, Türkiye’ye geçmek isteyen Suriyelilerin, demir parmaklıkları kırmaya çalıştığı görülüyor.” BBC Türkçe’de yer alan haberin devamını buradaki linkten okuyabilirsiniz.

Erdoğan’dan barolara tepki Feyzioğlu’na teşekkür

“41 baro başkanına tepki gösteren Erdoğan “Bir takım barolar adli yıl açılışını sadece mekanından dolayı provoke ediyorlar.” dedi. Erdoğan, Metin Feyzioğlu’na da gösterdiği tutum için teşekkür etti. Yargı Reformu ile ilgili de konuşan Erdoğan “Yargı süreçlerini sadeleştirerek, uyuşmazlıklar için alternatif çözüm yolları geliştirerek, önleyici hukuk uygulamalarını sistemimize kazandırarak, bu reformu kısa sürede hayata geçirmekte kararlıyız.” dedi.

Yargıtay Başkanlığı’nın Adli Yıl Açılış Töreni Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene; “Açılışın Yargıtay binası yerine Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenleyecek olmasının yargı bağımsızlığını zedeleyeceğini” savunan 81 barodan 41’i katılmadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da törendeki konuşmasında baroların bu tutumunu eleştirdi.

“Bir takım barolar adli yıl açılışını sadece mekanından dolayı provoke ediyorlar.” diyen Erdoğan, “Yargıtay ve Türkiye Barolar Birliği başkanlarımızı dayatmalara gösterdikleri duruş için tebrik ediyorum.” sözleriyle de Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit’e ve Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’na teşekkür etti.” Sözcü gazetesinde yer alan haberin tamamı için bu linki tıklayınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!