HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ - Halimiz
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 2
İDA’NIN BÜYÜSÜ
22 Ağustos 2019
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 3
SURİYE MESELESİ
29 Ağustos 2019
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 4

Milisin var derdin var

“Bir tarafta ABD, İran’a karşı yaptırımlara uyması ve Haşd el Şaabi’yi dağıtması için Irak’ı sıkboğaz ediyor. İran ise “Amerikan oyununa gelme” diye bastırıyor. Beri taraftan Körfez’deki dalaşmaların Irak’ı da içine alacak bir yangına dönüşmesi korkusu belirleyici olmaya başladı. 

İsrail’in İran’la savaşı Suriye’den sonra Irak’a uzandı. Büyük bir dokunulmazlıkla saldırıların menzili genişletiliyor. ABD’nin mutlak koruma taahhüdü sayesinde İsrail 18 Temmuz’dan itibaren Irak’ta Şuheda, Eşref, Sakr ve Beled üslerini vurdu. Üstlenmedi tabii. Ama İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun İran’a karşı her yerde ordunun elini serbest bıraktıklarını söylemesi failin adresini belli ediyor. New York Times da iki Amerikalı yetkilinin “İsrail sorumlu” dediğini aktardı. Herkes failden emin. Fakat Iraklılar ABD’nin rolünü de tartışmakta ısrarlı.” Fehim Taştekin’in Gazete Duvar’da yayınlanan yazısının devamını okumak için buradaki linki tıklayınız.

 

İdlib’den sorumlu tümenin komutan ve komutan yardımcısının da aralarında bulunduğu 5 general TSK’dan istifa etti

“5 general Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ayrılmak için dilekçe verdi.

1 Ağustos tarihinde açıklanan Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararlarının ardından TSK’da görev yapan 5 general istifa etti. İstifa edenler arasında, YAŞ’ta Özel Kuvvetler Komutanlığı’ndan İdlib’ten sorumlu 6. HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 5Mekanize Piyade Tümeni ve Müşterek Özel Görev Kuvvet Komutanlığı’na atanan Tümgeneral Ahmet Ercan Çorbacı ile yardımcısı Tuğgeneral Ertuğrul Sağlam da yer aldı.

5 komutanın istifa haberi ilk olarak Nihat Genç’in sahibi olduğu Veryansintv.com‘da yayınlandı. Haberi T24’e doğrulayan kaynaklar istifa eden generallerin Suriye sınırına yakın bölgelerde görev yapan komutanlar olduğunu vurgularken, İdlib’den sorumlu tümenin komutanlarının da TSK’dan ayrıldığına dikkat çekti.” T24 haber sitesinde yer alan haberin tamamını bu linkten okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!