HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ - Halimiz
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 2
TÜRKİYE, ABD-RUSYA ARASINDA SIKIŞTI
13 Haziran 2019
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 3
ANKARA’DA SANAT VAR… ÖYLE GÜZEL Kİ…
20 Haziran 2019
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 4
“LÜZUMSUZ MUHAFAZAKARLIK VURGUSUİki adayın da kreş yapacağını anladık. Hele bir ara Binali Yıldırım “Kadınlar da artık evden çıkmak istiyor” gibi arkaik bir cümle bile kurdu. Ne yazık ki ikisi de muhafazakarlık yarışında birbirini aratmadı. Yayını baştan sonra önde götüren, Laz aksanını bastırmaya çalıştıkça aradan z’leri kaçıran Ekrem İmamoğlu’nun son anda haremlik-selamlık havuz ve içkisiz belediye tesisi yapması ne gereksizdi? Üstelik muhalif seçmen “Nihayet belediye tesislerine içki geliyor” diye sevinirken… Karşı mahalleden oy çalmak için mi?HEDEF KİTLELERİ BELLİİki aday da karşı mahalleden oy çalamaz bu yayınla. Ekrem İmamoğlu tamamen kendisine zaten oy veren seçmeni hedef aldı, son anda belki kararsızlardan da biraz oy toplayabileceğini hesapladı. Binali Yıldırım’ın stratejisi ise sandığa gitmeyen AK Partili seçmene yönelikti.Sadece onların yeninden partiye oy vermelerini sağlayarak seçimi kazanabileceğine inanıyor.

MANŞET YOK

Fark bu yayınla kapanır mı? Zor. Zira içinden tek bir manşet çıkmayan bir yayın oldu. Adayların cımbızla çekilip slogana dönüştürülecek cümleleri olmadı. O yüzden de oy tercihlerini değiştirmedi. Akılda kalıcı söz olarak “Vakıfların deterjanla yıkanması” tabiri olmadı Binali Yıldırım’ın, ama “Gençler Netflix’te film izleyecek” demesi, Netflix’in adını telaffuz etmesi hoşuma gitti. Binali Yıldırım’a dizi önerebilir miyim? Tabii üç saatlik yayında modern yaşama dair edilen tek kelimenin Netflix olması da ayrı bir sorun.
Binali Yıldırım’ın gençleri tavlamak için artık tedavülden kalkan “kanka” lafını kullanması kuşaksal bir eksiklikti; zorlayınca olmuyor. GB yerine MB demesi, dilinin sürçerek 10 MB’la Netflix’te film izlemeyi vaat etmesi epey bir geyik malzemesi olacak.” Habertürk gazetesi yazarlarından Oray Eğin’in yazısını ekteki linkte bulabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı diyeceğiz?

“Cuhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Sancaktepe’de düzenlediği mitingde, Pazar günü yenilecek İstanbul seçimi için Binali Yıldırım karşısındaki muhalefeti Mısır Devlet Başkanı Abdülfettah el-Sisi ile karşılaştırdı ve “Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı diyeceğiz?” değerlendirmesi yaptı.

Erdoğan’ın öne çıkan mesajları şu şekilde:

“Binali Yıldırım kardeşimin karşısındaki aday, ’25 yıldır ne yaptınız?’ diyor. Adam sanki İstanbul’da yaşamamış.

“31 Mart seçimlerinin sonuçlarına en çok sevinenlerin arasında Yunanlar vardı. Bu seçim onu çevirme seçimidir

“Erdoğan’ın akibetini Sisi’nin akibetine benzetenler, Sisi zihniyetidir. Biz bunlardan korkmuyoruz, biz kefenimizi giyerek bu yola çıktık.”” BBC Türkçe’de yayınlanan haberin linkini burada bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!