HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ - Halimiz
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 2
GAZETECİ KADRİ GÜRSEL’E KELEPÇE TAKILDI; TAHLİYE EDİLDİ
30 Mayıs 2019
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 3
HAYAT, KENDİNİ SEVMEKLE BAŞLAR…
6 Haziran 2019
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 4

YSK’den İstanbul seçimleriyle ilgili flaş karar!

“Yüksek Seçim Kurulu (YSK), sandık kurullarını yasaya aykırı olarak oluşturdukları iddiasıyla, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma geçiren ilçe seçim kurulu başkanları ve seçim müdürlerinin, yenilenecek seçimlerde de görevlerine devam etmesine karar verdi.
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 5Yüksek Seçim Kurulu (YSK), sandık kurullarını yasaya aykırı olarak oluşturdukları gerekçesiyle, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma geçiren ilçe seçim kurulu başkanları ve seçim müdürlerinin, yenilenecek seçimlerde de görevlerine devam etmesine karar verdi.

Şişli 1’inci İlçe Seçim Kurulu, sandık kurullarının yasaya aykırı oluşturulması gerekçesiyle soruşturma geçiren ilçe seçim müdürlerinin 23 Haziran’da yapılacak olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde görev alıp almaması hususunda YSK’dan görüş istedi. Şişli Seçim Müdürü Hatice Çelebi tarafından YSK’ya gönderilen yazıda, bazı sandık kurullarının yasaya aykırı şekilde oluşturulduğu gerekçesiyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptal edildiği hatırlatılarak, “Sandık kurullarını yasaya aykırı oluşturan ilçe seçim kurulu müdürlerinin şüpheli olarak ifadeleri alınmıştır” şeklinde haberlerin basına yansıdığı belirtildi. Dilekçede, söz konusu haberlerin kamuoyunda haksız bir algı oluşturduğu, bu algının telafisi imkansız ithamlara sebebiyet verdiği ve bu durumun ilçe seçim müdürlerinin morallerinin bozulmasına neden olduğu ifade edildi.” Cumhuriyet gazetesinde yer alan haberin devamını buradaki linkten okuyabilirsiniz.

Seçimlerin yenilendiği 3 ilçe ve 1 beldede kazananlar belli oldu

“Artvin, Yusufeli’de AK Partili Aytekin, Kırıkkale, Keskin’de AK Partili Yıldırım, Denizli, Honaz’da CHP’li Kepenek, Adıyaman, Kesmetepe’de DSP’li Yılmaz belediye başkanı seçildi.

YSK’nin 31 Mart’taki seçimlerin iptaline karar verdiği Denizli’nin Honaz, Artvin’in Yusufeli ve Kırıkkale’nin Keskin ilçeleriyle Adıyaman’ın Kesmetepe beldesinde yenileme seçimlerinde oy verme işlemi tamamlandı.DENİZLİ’DE HONAZ İLÇESİ CHP’NİN

Denizli, Honaz’dan CHP’li Yüksel Kepenek’in açık ara önde olduğu haberleri geldi. Ardından kesin olmayan sonuçlara göre Kepenek’in 10 bin 698 oy aldığı, üç dönemdir belediye başkanı olan AK Parti adayı Turgut Devecioğlu 8361 oyda kaldığı açıklandı. CHP’liler sonucu kutladı.” Sputnik’te yer alan haberin devamını buradan okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!