HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ - Halimiz
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 2
HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK
9 Mayıs 2019
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 3
TÜRKİYE İŞ BANKASI İKTİSADİ BAĞIMSIZLIK MÜZESİ
16 Mayıs 2019
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 4

Yumruk da, beyzbol sopası da işe yaramadı!..

“Ana muhalefet partisi lideri devlet protokolünün hemen önünde linç girişimine uğruyor… Failler serbest… Hem de korumalı!.. Hem de kahraman muamelesi çekiliyor…

Tek işi, özgürce düşüncelerini yazmak olan gazeteciye evinin önünde kalleşçe pusu kuruluyor… Beyzbol sopaları ile öldüresiye dövülüyor… Failler yine serbest… Hem de korumalı… Sanki birileri onlara “siz gidin bu işi yapın. Yakalansanız da serbest kalırsınız. Mahallenize girerken de kahramanlar gibi karşılanacaksınız” garantisi vermiş gibicesine!..

Yüksek irade destekli bu linç girişimlerinin peş peşe gelmesi tesadüf değil. Mesaj net; iyice sindirmeye iyice korkutmaya çalışıyorlar. “Sadece dayak yemekle kalmazsınız…” demeye getiriyorlar!..

Hal böyle olunca toplumda bundan nasibini alıyor…

CHP, Ekrem İmamoğlu‘na seçim kampanyasına destek için bağış kampanyası başlattı. Duyurduğu banka hesap numaralarına vatandaşlardan 20 lira yatırmasını  istedi. Haklı bir kampanya. 23 Haziran’da tekrarlanacak İstanbul seçimlerinde iktidar yine devlet gücünü alabildiğince kullanacak. Ayrıca, saray çevrelerinde yapılan özel çalışmalarla hangi iş adamlarına ne kadar İstanbul yükümlülüğü çıkarıldığını duyuyorum. Akıl almaz paralar kulağıma geliyor. Saray içinde ekonomi yönetimi ile çok içli dışlı “Bakanlar üstü adam” diye tarif edilen zatın  yatırımcı Bakanlar ile  yaptığı İstanbul  koordinasyon toplantısını dinleyince “Allah, Ekrem İmamoğlu’nun yardımcısı olsun” dedim…” Yeniçağ gazetesi köşeyazarı Ahmet Takan’ın yazısının devamını buradaki linkten okuyabilirsiniz.

ABD S-400 için Ankara’ya ‘yazılı’ teklifte bulundu

“Reuters haber ajansı, ABD’nin Türkiye’den, S-400 hava savunma sistemlerinin teslim alınmasının 2020’ye kadar ertelenmesini istediğini yazdı.

Ajansa konuşan üst düzey bir Türk yetkili ise, “S-400’leri Temmuzda alacağız. Konumumuz değişmedi” açıklamasını yaptı.

Geçen hafta Ankara’ya gelen NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile yapılan görüşmelerin en önemli kısmını da aynı konu oluşturmuştu.

Ankara, NATO üzerinden S-400 konusunda ABD Başkanı Trump’ı rahatlatacak ya da Türkiye’nin lehine bir yerde pozisyon alması için eline koz verebilecek bir rapor hazırlanmasını istiyordu.

Türkiye’nin satın alacağı S-400 sistemi, belli koşulların sağlanması halinde (Bunu Identification of Friends or Foe/dost düşman tanımının NATO sistemine uyarlanması biçiminde anlayabiliriz) NATO için sorun teşkil etmez diyen bir rapor.” ~ Yeni Şafak gazetesi köşeyazarı Mehmet Acet’in yazısının devamını buradaki linkten okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!