HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ - Halimiz
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 2
31 MART 2019 YEREL SEÇİM SONUÇLARI EKONOMİK VE SOSYAL AÇIDAN NE ANLAMA GELİYOR?
25 Nisan 2019
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 3
ÖLÜM
2 Mayıs 2019
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 4

Gül’cüler ihraç bekliyor…

“…Çocukluğumuzda meşhur bir reklam filmi vardı. Adamın karşısına bir hanımefendi oturur önüne çeşitli resimler koyar. Her koyduğu resmin sonunda sorardı; “bu size neyi hatırlatıyor?”. Adamcağız da her seferinde aynı cevabı verirdi; “Çokomilk”. Hanımefendi reklamın sonunda, “bunların çokomilk ile ne alakası var” diye sorunca adamcağız kahkahalarla gülerek “hiç aklımdan çıkmıyor ki” derdi…

Bu, Abdullah Gül’cüler olarak bilinen, trenden indirilen AKP’lilerin yeni parti kurma çalışmaları da bir süre daha çokomilk gibi olacak herhalde!.. Aklınızdan hiç çıkmayacağını anladığım için ulaştığım son taze ve sıcak bilgilerle devam edelim;

Gül’cüler cephesinde yeni parti kurma çalışmaları azledilen Başbakan unvanına sahip Ahmet Davutoğlu’nun yayınladığı uzuun deklarasyonla ete kemiğe büründü. Haklı olarak, yeni partinin teşkilatlanmasını ve içerisinde kimlerin olacağını da merak ediyorsunuz. Dünkü yazımda belirttiğim bilgilere ilave  olarak şunları ekleyebilirim;

40’a yakın ve 3 büyükşehirde teşkilatlanmaları tamam. Ancak partinin kuruluşu resmileşmeden içeride patırtılar çıktı. 2’nci adamlık ve vitrinde en önlerde yer alma konusunda. İçişleri eski Bakanı ve “çözüm süreci”nin mimarlarından Beşir Atalay kendisinin 2’nci ve güçlü adam rolünde olması için bastırıyor. Fakat büyük de tepki alıyor. Kurucu isimler de 3 aşağı 5 yukarı tahmin edebileceğiniz “ünlü” AKP’li simalar. Bir de üst düzey eski bir yargı üyesi…” Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan’ın yazısının devamını buradaki linkten okuyabilirsiniz.

ABD’den Türkiye kritik ziyaret

“ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey ile ABD Bakan Yardımcısı Vekili ve Suriye Özel Elçisi Joel Rayburn bugün Türkiye’ye gelecek.

Söz konusu ziyarete ilişkin yazılı açıklama yayımlayan ABD Dışişleri Bakanlığı, bugün başlayacak görüşmelerin 2 Mayıs’a kadar süreceğini belirtti.

Jeffrey’nin, beraberindeki heyetle birlikte üst düzey Türk yetkililerle Suriyemeselesini görüşeceği belirtilen açıklamada, “ABD ordusu Suriye’deki varlığını azalttırken Türkiye‘nin Kuzey Suriye’deki meşru güvenlik kaygıları ele alınacak.” ifadelerine de yer verildi.

Öte yandan, görüşmede Kuzey Suriye’deki istikrar ve güvenliğin sağlanması çağrısının yapılacağı ve DEAŞ’ın kalıcı mağlubiyetinin sağlanması gibi diğer karşılıklı çıkarların da ele alınacağı kaydedildi.” Hürriyet gazetesinde yer alan haberin devamını buradan okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!