HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ - Halimiz
ORTAKLAŞMAK
28 Şubat 2019
TASARRUF VE YATIRIM ÜZERİNE SIĞ BİR ANLAYIŞ
28 Şubat 2019

İmamoğlu: Geçersiz oylardan birbirine çok yakın değerler çıkıyor, sonucu değiştirecek bir değere sahip değil

“Ekrem İmamoğlu İstanbul’da bazı ülçelerde süren geçersiz oyların sayılması konusunda “Birbirine çok yakın değerler çıkıyor. günün sonunda neticeye tesir edecek bir değere sahip değil” dedi. İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan da sürece katkı sunmasını istedi. Gelişmeler canlı anlatım sayfamızda.

Özet

  1. İmamoğlu: Geçersiz oylardan birbirine çok yakın değerler çıkıyor, sonucu değiştirecek bir değere sahip değil
  2. Yıldırım: Mazbata kime verilirse başkan odur, İmamoğlu bu gerçeği görmeli
  3. CHP lideri Kılıçdaroğlu: Ekrem İmamoğlu’nun mazbatası bir an önce verilmeli
  4. Anadolu Ajansı: İstanbul’da 18 ilçede oylar sayılıyor
  5. Anadolu Ajansı: Ankara’da da 11 ilçe için sayım kararı alındı
  6. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek: AA’nın “Ankara’da 11 ilçede sayım yapılıyor” haberi yalan” BBC Türkçe’de yer alan haberin devamını buradan okuyabilirsiniz.

Adamlar kazandı

“Her seçim ertesi benzer şeyler yazılır…Benzer şeyler yazarım… Seçmenin verdiği mesaj vs. gibi… Ama- YENİÇAĞ’ın değerli okurları bilir- rakamlarla analiz işine girmem. En kolay iştir rakamları kullanarak gerçekleri çarpıtmak. Bir de Türk siyasetinin klasiğidir; seçimin kaybedeni asla olmaz!.. Yine öyle oldu, 31 Mart gecesi sabaha kadar hiç uyumadan izledim, kaybeden yine yoktu. Özellikle iktidar cephesi ve yandaş borazanları elmalarla armutları topladı, kendilerine yüzde 52’lik bir başarı hikayesi yazdı.

Peki öyleyse, Ankara’da, İstanbul’da, Adana’da, Mersin’de, Antalya’da, Kırşehir’de, Artvin’de, Bolu’da, Ardahan’da, Bilecik’te ne oldu?.. Dedim ya!..Rakamlara yine girmeyeceğim. Bu seferki seçim ertesi yazımızda, duruş öykülerinden bahsedeceğim. Her zamanki gibi, merak ettiğiniz mini kulisler vereceğim. En önemlisi bazı kahramanların da hakkını teslim edeceğim. Siyasi düşüncelerimizin aykırılığına rağmen!..” Yeniçağ gazetesi köşeyazarı Ahmet Takan’ın yazısının devamını buradaki linkten okuyabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!