HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ - Halimiz
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 2
14 MART TIP BAYRAMI’NIN HATIRLATTIKLARI
14 Mart 2019
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 3
BAHAR VE YOGA
21 Mart 2019
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 4

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni Zelanda teröristi ve DEAŞ’ın kumaşı aynıdır

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Washington Post gazetesi için kaleme aldığı makale, “Yeni Zelanda teröristi ve DEAŞ’ın kumaşı aynıdır” başlığıyla yayımlandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanWashington Post gazetesi için “Yeni Zelanda teröristi ve DEAŞ’ın kumaşı aynıdır” başlıklı bir makale yazdı.

Yeni Zelanda’nın Christchurch şehrinde yaşanan terör saldırılarında 50 masum insanın şehit olduğunu belirten Erdoğan, cuma namazı için yerel camilerde toplanan düzinelerce Müslümanın saldırıdan yaralı olarak kurtulduğunu hatırlattı.

Cinayet silahlarının üzerinde ve teröristin internet ortamında yayımladığı manifestoda çok sayıda tarihi referansa rastlandığına dikkati çeken Erdoğan, “Teröristin Türkiye’ye ve şahsıma birçok kez atıfta bulunması hem manidar hem de üzerinde düşünülmesi gereken bir husustur.” ifadelerini kullandı. Erdoğan, makalesine şöyle devam etti:

“Yetkili makamlarımız, Yeni Zelanda saldırısı sonrasında saldırgan Brenton Harrison Tarrant’ın 2016 yılında Türkiye’ye iki kez gelerek ülkemizin muhtelif bölgelerinde zaman geçirdiğini ortaya çıkardı. Ayrıca Tarrant’ın Fas, İsrail ve Hırvatistan gibi bazı ülkelere seyahat ettiğini tespit ettik. Türk istihbarat ve emniyet birimleri, olayın aydınlatılması ve gelecekte yaşanabilecek saldırıların engellenmesi için Yeni Zelanda ve diğer ülkelerle iş birliği içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir.” “Anadolu Ajansı’nda yer alan haberin tamamını buradaki linkten okuyabilirsiniz.

Karadeniz reisine bağlı, başkanına bir “bakaçak”

“Sadece bu dönem değil, yıllar boyu parti ve liderine en sağdık davranan bölge Karadeniz oldu…

Bir zamanlar Mesut Yılmaz için gösterdiği teveccühü, 2002’den beri de Recep Tayyip Erdoğan’dan esirgemedi.

Karadeniz’in üç büyük ili Samsun, Ordu ve Trabzon’da Erdoğan’a olan sevgi devam ediyor, ancak bazı ilçelerinde, geçen 5 yıl hükümetin kendisine sunduğu olanakları iyi kullanmadığı gerekçesiyle başkanlarına tepki var.

AK Parti de bunu gördüğü için Karadeniz’in üç büyük kentinde seçilen belediye başkanlarını yerinde tutmamış, görevden alınması veya ayrılması sonrası yerine getirdikleriyle de yol yürümemiş.

Samsun ve Ordu’da eski bakanları Mustafa Demir ve Hilmi Güler’i, Trabzon’da da Van Valisi Murat Zorluoğlu’nu aday göstermiş.

İlçelerdeki adaylarını ise yereldeki ittifak anlaşmalarına göre belirlemiş; toplam 17 ilçenin 2’sini MHP’ye bırakmış, 15’inde de AK Parti adayını çıkarmış.

Mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin’i ise Atakum ilçesinden ittifak adayı yapmış.

AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, aday belirleme sürecinde MHP il teşkilatı ile yaşanan gerilim sonrası gelen ihraçların ardından iki partinin sahaya güçlü şekilde asıldığını söyledi.

Yaşanan gerilimin, Bağımsız Belediye Başkan adayı olan, eski MHP milletvekili Erhan Usta ve il başkanlarının ihracıyla sakinleştiğini ileri sürdü.

İttifak içinde yaşanan gerilim nedeniyle, MHP İl Başkanlığı görevine gelen Abdullah Karapıçak da yaşananların geride kaldığını belirterek, “Ayrı gayrımız kalmadı, hep birlikte gücümüzü birleştirdik Mustafa Demir’i kazandıracağız” dedi.” Habertürk gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya’nın yazısının devamını buradaki linkten okuyabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!