GURUR TABLOSU - Halimiz
GURUR TABLOSU 2
MEDYANIN HALİ
7 Kasım 2019
GURUR TABLOSU 3
OSMANLI’NIN İLK DAİMİ ELÇİSİNİN LONDRA GÜNLERİ
7 Kasım 2019
GURUR TABLOSU 4

Pazar sabahı uyandığımda sosyal medyada sürekli aynı video dönüyordu.

Son saniyede yapılacak olan hücum onun üzerine çizilmiş, o da dip çizgiden soğukkanlı bir şekilde üçlüğünü atmış ve bu sayede takımına maçı kazandırmıştı. Takım arkadaşları tek tek onu tebrik ediyor, maç sonu açıklamalarında ne kadar çok çalıştığından bahsediyordu. Türkiye, pazar sabahına uyanırken Furkan Korkmaz birçok insanı gururlandırmayı başarmıştı.

Pazar günü sporda hissedilen gurur artarak devam etti. Çağlar Söyüncü, Leicester’in deplasmanda kazandığı maçta bir gol atmış ayrıca maç boyu performansıyla göz doldurmuştu. Everton’da Cenk Tosun son dakikada attığı golle takımına 1 puanı getirmiş, Ozan Kabak da Schalke’deki ilk golünü kaydetmişti.

Peki sporda göğsümüzü kabartan bu sporcuların ortak özelliği neydi? Pırıl pırıl, istikbal vadeden gençler olmaları mı?

Kesinlikle öyle. Ancak bunun dışında başka ortak özellikleri de var:

Başarıya gidecek yolu bıkmadan usanmadan, sabırla yürümeleri.

  • Furkan NBA’e geldiği ilk sezon beklediği süreyi alamamış, hatta çelimsizliği sebebiyle NBA’in bir alt ligi olan D League’e gönderilmişti.

 

  • Çağlar Freiburg’dan Leicester’a transfer olduğu sezon yeterli seviyede İngilizce bilmemesi sebebiyle kadroda kendine yer bulamamıştı.

 

  • Cenk Tosun, Everton’da ilk sezon nispeten başarılı bir sezon göstermiş olsa da bu sezon hocasının “antrenman yapmak istiyorsan burada kalabilirsin, sana şans vermeyi kesinlikle düşünmüyorum” cümlesine maruz kalmıştı.

 

  • Ozan Kabak, geçtiğimiz sezon Stuttgart’ta çok iyi performans göstermesine rağmen takımının küme düşmesine engel olamamış, sonrasında bu sezon Schalke 04’e transfer olmuş ancak burada da yeterli forma şansını bulamamıştı.

Hepsinin ayrı ayrı yaşadığı zorluklar, sıkıntılar vardı. Ama onlar pes etmediler, doğru zamanda doğru yerde olmak için çalışmaya devam ettiler. Ve sonucunda pazar günkü gurur tablosu çıktı ortaya.

Tüm bu yaşananların aynı güne denk gelmesi dışında aslında hiçbir şey tesadüf değildi.

 “Adamlık” diye vaktinde başımızın etini yiyenlerden sonra sizlerin hikayesi, azmi, sporda istikbale umutla bakmamızı sağlıyor.

Atatürk’ün de dediği gibi:

“Spor yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlâk da bu işe yardım eder.”

Bizden size kucak dolusu teşekkür!

mm

Sinan Reis

Notre Dame de Sion Fransız Lisesi ve Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler - İşletme mezunu. Hayalindeki mesleği yapan bir headhunter. Galatasaray aşığı, Mustafa Kemal Atatürk sevdalısı. Olaylara Fransız kalmamak için okuyor, yazıyor. Ülkesine "çıkmadık candan umut kesilmez" sözüyle bakanlardan.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!