Güneş Ve Ay Tutulmaları - Halimiz
“Alternatif Gerçekler” Ne Demek?
26 Ocak 2017
Benim Oscarlarım ve Beş Filmlik Öneri Listesi
2 Şubat 2017

Çoğunlukla hazır olmadığımız değişiklikleri hayatımıza hızla getiren enerjileri barındıran tutulmalar kapıda. Hazır mıyız? Hazır olmak ne mümkün ..

Erteleme insan doğasının bir parçasıdır. Acı çekiyor olsak bile değiştirmekten çekindiğimiz, geri durduğumuz ve güvenli alanlarda kalmayı koruyarak acı çekmeyi sürdürdüğümüz konular hızla değişiyor. Kadersel değişim rüzgarları hızlı değişimler getiriyor.

Tutulmalar kalıpları kırmak, dinamikleri değiştirmek için vardır. Herşey bir anda ters düz olabilir. Kaygısız tutumlarımız bir anda türbülansa girebilir.

Güneş Tutulmaları sırasında, Ay Dünya ve Güneş arasında kalarak kısa bir süre Güneşin ışığını kesebilir. İnsan olarak sınırlı bir odağımız var ve önümüzde olan şeylere konsantre olmamız doğal birşey. İşte güneş tutulmaları sırasında bu odak mecburi bir şekilde örtülebilir. Bir elektrik kesintisi gibi düşünebileceğimiz bu etkiler genellikle zorunlu olarak hissettiğimiz bazı yer değişiklikleri yaşamamıza sebep olurlar.

Arketip olarak Baba, Eş, Dede, Erkek Figürler, Yönetici, Kalp, Sanatçı, Çocuklar, Sahne başlıkları ile eşleşen güneş bu dönemde bu arketiplerin başrol oynadığı sahnelerle bizi sınayabilir.

Ay Tutulmaları Carl Jung’un Gölge Benliği olarak ifade ettiği şu satırlarla çok uyumludur.

Gölge bilinç dışındaki bir arketiptir. Bilinç ve benliğin karşıtı, tersidir. İstenilmeyen, kabûl görmeyen tüm kişisel özelikler gölge arketipine dâhil olmaktadır. Örneğin, kişi kendini ince olarak tanımlıyorsa onun gölgesi kaba ve katıdır. Acımasız birinin gölgesi çok ince ve şefkatlidir. Kendini çirkin olarak tanımlayan kişinin gölgesi güzel olmaktadır. Buna karşın, diğerleri bunu görmezse kişinin güzel tanımlaması yalnızca kendisini kibirlendirir.

Jung, gölge dokunun varlığını bilinç dışından bilince kavuşturmanın önemini vurgulamaktadır. Bu yapılmadıkça, kişi kendi gölge kompleksini projekte ederek iletişim bozukluğuna ve ruhta derin yaralara yol açar.

Ay tutulmaları sırasında kendimiz ya da başkalarının gölge taraflarını görmek, sindirmek şok edici ve inanılması zor olabilir. İyi tarafından bakıldığında bütünlüğümüzü kabul etmek için de inanılmaz fırsatlardır.

Daha çok anne, anneanne, hormonlar, duygular, sezgilerle eşleştirilen Ay arketipleri yine bu dönemde ön plana çıkar. Ve ortaya üzüntü, sevgi, kıskançlık, öfke gibi hiç farkında olmadığımız duyguları çıkartır. Bu duyguların farkına varmak onlara dokunmanın en güzel yoludur.

Şubat ayı boyunca gündemimiz olan ve önümüzdeki 6 ay boyunca da etkisini atlatmakta zorlacağımız tutulma etkilerini kadersel değişimler olarak görmek hızla ilerlemenin tek yoludur.

Mutlu bir hafta dilerim.

 

mm

Aylin Aydın

aylin.aydin@halimiz.com 1981, İzmir doğumlu. Ankara Üniversitesi, Astronomi ve Uzay Bilimleri mezunu. Sonrasında İngiltere’de Finans Master’ ı yaptı. Bu dönemlerde Oxford’da aldığı Astroloji Eğitimi’nin bir gün en büyük kazancı olacağını bilemezdi. Londra’dan Türkiye’ye döndükten sonra Avrupa Birliği Komisyonu ve Enerji Sektörü dahil olmak üzere bir çok proje’ de aktif görev aldı.2008 yılından bu yana çoğunlukla Ankara olmak üzere İstanbul, Bursa ve Antalya’da Astroloji Eğitimleri , Seminerleri ve Danışmanlıkları vermektedir.Hayatın Ritmi Astroloji Okulu’nun kurulması ile birlikte gerek tv, radyo, dergi ve bir çok kurumsal söyleşide Astroloji’nin hak ettiği yeri ve değeri görmesi için büyük uğraşılar vermiştir.Astroloji’ nin sağlamış olduğu bilgilerden kariyer, evlilik ve şimdilerde çocuğu için her zaman faydalanmakta ancak hür iradenin her zaman bilinen ve bilinmeyen güçlerden daha üstün olduğuna inanmaktadır.Evli.Bir oğlu var . Ankara’da yaşıyor ve hayatın ritmini yakalamış olmanın mutluluğunu her daim hissediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!