DÖRT KADIN - Halimiz
EROLCAN’IN ÇİZİMLERİ
18 Nisan 2019
KİRPİ – II
18 Nisan 2019

Sevgili dostlar, bugün size hayatımdaki önemli insanlardan bahsedeceğim. Özel bir üniversitede hoca olduğum için tipik bir okul günümden, ofis arkadaşlarımdan bahsedeceğim. Sizi ofisteki 3 çookkk yakın arkadaşımla tanıştıracağım.

Neden onları anlatmayı seçtim? Çünkü bu kadar özel bir bağ kurduğum, güvendiğim, sevdiğim arkadaşlığı paylaşmak istedim sizlerle.

Zehra taaa liseden arkadaşım ve aynı mahallede oturduk, aynı liseden mezun olduk, sonra bir de bu güzel arkadaşlığa, aynı üniversitede okumayı ardından da aynı yerde işe başlamayı ve aynı ofiste yan yana masalarda çalışmayı ekledik. Nasıl ama? Tabi aralara beraber büyümenin büyüsünü, şimdi “biz bunları nasıl yaptık, gençlik acemiliği” dediğimiz tatil anılarımızı, birbirimizde kaldığımız geceleri, gençlik hayallerimizi eklemek lazım.

Nehir ile ilişkimiz Zehra’nın abisi sayesinde doğdu. Zehra’nın abisine duyduğu ilgiyle ofisimize taşındı. Kısa süre sonra da evlendiler zaten ve o da aramızda, odamızda uzzuunnnn yıllar bizimle beraberdi. Maalesef kısa süre önce yurtdışına yerleştiler ve biz odada 3 kişi 4 asımız bozulmuş, hasret içinde kalıverdik.

Aylin ofisimize daha sonra katılmasına rağmen arayı hızla kapadı ve bizim canımız oldu.

Şimdi ben bunları niye anlatıyorum? Sanırım bu kadar derin bağ kurduğum, güvendiğim, acayip eğlendiğim arkadaşlarımı bu yazıyla onurlandırmak istedim. Bu kadar yılın bağlılığı, sürdürülebilen iletişimi, ilişkisi için, birbirimize kattıklarımız için teşekkür etmek istedim. Ofis ortamımız çoğu insanın özeneceği kadar eğlenceli, destekçi, anlayışlı, dinleyici ve sevgi dolu.

Gözlemlerime göre 2 insan çok yakın ve iyi dost olabilir ama sayı çoğaldıkça bu samimiyeti, dostluk kavramını, iletişimi sağlamak ve devam ettirmek zor olabiliyor, arada çıkan kişisel durumlarda, sohbetlerde. Ama biz maaşallah hiç bozmadan, bozulmadan bu arkadaşlığı devam ettirebildik.

Düşünsenize 4 farklı kadın. Fiziksel özelliklerimiz bile o kadar çeşitli ki, birimiz, o ben oluyorum esmer, birimiz sarışın, birimiz bazen sarışın, bazen kumral, içimizdeki en değişken o 😊, ve birimiz de kumral. 4 farklı yetiştiriliş, farklı geçmiş deneyimler, beklentiler, 4 farklı karakter ve kişilik, 4 farklı zevk… Ve hepimiz her gün beraber aynı odada. Bence muhteşem bir iş başarmışız bu arkadaşlıkla.

İş arkadaşlığından biz bunu dostluğa çevirebildik diye düşünüyorum ve hissediyorum. Birbirinin her derdini, özelini, sırlarını, yaşadıklarını, travmalarını bilen, bu özel durumları sır olarak saklayan, güvenilir 4 kadın… Kim ne zaman neye sinirlenir, bozulur, hassaslaşır… bilen ve buna özen gösteren 4 kadın… İhtiyaçları anlayan, dertleri dinleyen, destek çıkan 4 kadın… Hatta artık samimiyetten, ardındaki iyi niyeti bildiğinden başkalarına yapılmayacak esprilere, şakalara, kahkahalarla gülen, bu esprileri kaldırabilen 4 kadın… Birbirine önem ve değer veren, birbirinin tüm farklılıklarını bilen ve ona uygun davranan 4 kadın…

Düşünsenize sabah ofiste biri çayı ya da kahveyi hazırlamış, diğeri gitmiş sınıf dosyalarını almış, öbürü yiyecek bir şeyler getirmiş 4 kadın… Beraber ayrı kalınan saatlerin kritiğini yapan, derse hazırlanan, bazen makyaj yapan 4 kadın… Güzel sohbetin yanında tüm iş sorumluluklarını yerine getiren, birbirine bu konuda destek çıkan… Arayacağınız tüm kadınsal ihtiyaçların bulunduğu (makyaj malzemeleri, aseton, oje, yedek kıyafet…😊) müthiş bir ofis… Enerjinin, kahkahanın dışarıya taştığı, bu motivasyonla öğrencilere, derslere mutlu giden 4 kadın… Zevkle gelinen bir ofis ortamı…

Bu güzel iletişim çalışmaya, işe gelmeye motive edici bir durum. Ve bu durum sadece şans olamaz. Bu durumu biz yarattık! İşte bu yüzden de hepimizi tebrik ediyorum ve beraber geçen yıllarımıza ve beraber geçecek yıllarımıza teşekkür ediyorum. İyi ki varız ve beraberiz!!!

 

mm

Yıldız Karacasoy

Çok şanslı biriyim çünkü çok severek yaptığım iki işim var. İlki özel bir üniversitede hocalık yapmak. İkincisi de bireysel gelişim, enerji ve bilinçaltı danışmanlığı yapmak. İlk işimi bilinçli seçtim ama sanırım ikincisine çekildim. Aile dizimi, regresyon, affetme ve bilinçaltı çözülme çalışmaları, yaşam koçluğu, kinesiyoloji en zevkle çalıştığım konular. Dişilik, bolluk bereket oluşturma ve bilinçaltı ise eğitimlerini ve seminerlerini verdiğim konular. 2010-2014 yılları arasında Kanal B Bizbize programında tüm bilgimi ve deneyimimi paylaştım. Artık yazılarımla da buradayım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!