CİLDİNİZE DE BAHAR GELSİN! - Halimiz
SİGARAYI NASIL BIRAKTIM?
14 Mart 2019
ERKENCİ BADEM: ÇAĞLA
14 Mart 2019

Dört mevsimin en hareketlisi ve can alıcısıdır bahar. Tüm doğa uyanır, yine yeniden canlanır her sene olduğu gibi. Her seferinde tüm canlılara enerjisini verir, tohumlar kıpırdanır ve bahar dalları çiçeklerle bezenir. 

Kalın kazaklar ve botlar kalkarken daha ince bluzlar ve ayakkabılar ortaya çıkar. Güneşli tatlı limonata havası herkesi sarar. 

Hal böyleyken bu enerjiyi cildimizde nasıl buluruz? Nasıl canlandırır, nasıl kendine getiririz? 

Düşük nem ve soğuk havanın etkisi ile kışın cilt biraz nemsiz ve cansız kalmıştır. Bahar aylarında ciltte derin temizlik esas olmalıdır. Medikal cilt bakımları düzenli yapıldığında parlak ve yumuşak doku elde etmek mümkün olur. Evde günlük temizlik ve nemlendirme devam etmelidir. Ek olarak C ve E vitaminli serumlar faydalıdır. 

Ciltte eksik kalan nem dışardan maskeler, vitamin, aminoasit ve gereken nemi içeren ürünlerle enjeksiyon yöntemleri ya da mikro iğneleme yöntemleri ile verilir. Böylece deri altına direkt eksik maddeler verilmiş olur. İğneden korkan kişiler için basınçlı gaz ile nem ve vitaminler içeren ürün yedirme işlemi de bir seçenektir. 

Yaz gelmeden lekeler için yapılması gereken IPL (yoğun atım ışık) veya lazer işlemleri de planlanmalı ve geç olmadan yapılmalıdır. 

Kırışıklıklara yönelik botulinum toksin uygulamaları vazgeçilmezdir. İfadeyi fazla değiştirmeden doğal yaklaşımlar esas olmalı, her yaşın kendi güzelliği ön plana çıkarılmalıdır. 

Cilt kalitesini artırmaya yönelik nem ve gençlik aşıları uygun hastada parlaklık, canlılık gibi güzel sonuçlar verir. Tekrarlanarak yapılması etkinliği daha da artırır. 

Sarkmalara yönelik sadece nem ve gençlik aşıları yeterli olmamaktadır. Hacim kayıpları varsa dolgu maddeleri ile desteklenmeli, yaşlanma karşıtı lazer ve altın iğne radyo frekans yöntemleri ile kolajen uyarımı sağlanmalıdır. 

Her dönem olduğu gibi cildi güneşten korumak güneşin yaşlanma etkilerini, lekelerin oluşumunu azaltacak ve deri kanseri gelişimini engelleyecektir. 

Güneş koruyucu kremin gün içerisinde tekrarlı sürülmesi etkinliğini artıracaktır. 

 

mm

Dr. Cansel Köse Gürer

Dr. Cansel Köse Gürer 1990 yılında Ankara Anadolu Lisesi Almanca Bölümü’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini tamamlamış, ardından aynı fakültede uzmanlığını alarak Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı olmuştur. ​2002-2005 Ortadoğu Teknik Üniversitesi Sağlık ve Rehberlik Merkezi’nde uzman dermatolog, 2006-2007 Almanya “München Technical Üniversität Haut und Allergie Klinik” te misafir dermatolog, 2008-2011 Ankara Özel Medicana International Hastanesi’nde uzman dermatolog, 2011-2013 Ankara Özel Form Polikliniği’nde uzman dermatolog ve mesul müdür, 2013-2018 yılları arasında da Ankara Özel Güven Hastanesi ve Güven Çayyolu Tıp Merkezi’nde uzman dermatolog olarak görev yapmıştır. Uzmanlık alanları arasında genel dermatolojik hastalıkların yanısıra dermokozmetoloji ve dermatolojik girişimsel uygulamalar gelmektedir. Şu anda Ankara'da kendi kliniğinde hizmet vermekte olan Dr. Cansel Köse Gürer’in lazer uygulamaları eğitmenliği, dolgu, prp, mezoterapi, kimyasal peeling, altıniğne radyofrekans gibi çok sayıda dermokozmetik uygulama sertifikaları mevcuttur. Dr. Gürer, iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!