Biz olmak başarının adıdır - Halimiz
iyiliği hayal etsek …
5 Ocak 2017
Haftanın Öne Çıkan Haberleri
5 Ocak 2017

Doğum haritası Koç burcuyla başlar. Ve Koç burcu ben demektir. Tam karşısında Terazi vardır. Biz der. Bu iki zıtlığın dengelenmesi ile yaşam akışını rahatlıkla sürdürür. Bu dengelerden biri şaştığında yaşam hiç bir zaman akışında ilerlemez. Astrolojide yaşam dengeler üzerine kuruludur.

Astroloji de yaşamın başlangıcı Koç burcu ile başlar. Ben vurgusu, bebeklikte en çok hissedilen, çocukluk yaşlarında yükselen ve olgunluk dönemine doğru etkisini azaltan bir duygu halidir. En azından böyle olması beklenir.

Ancak bu süreç sürekli olarak aynı şekilde kalırsa, kişi değişen koşullara, ilerleyen yaşına, değişen sosyal çevresine rağmen ben demeyi sürdürürse kriz çıkar. Koç burçlarının yaşamında her zaman bir kriz vardır. Nedeni ben demeyi bırakıp biz demeyi başarabilmekte yatar. Bir Koç için biz demek en erken ihtimalle 36 yaşlarında başlar.

Bu hafta yazıya böyle başlamamın nedenlerinden biri tüm yaşantımızı çevreleyen ilişkilerimize bu gözle bakmanızı istemek aslında. Hangi ilişkiniz olursa olsun onun içinde benim isteklerim, benim beklentilerim, benim doğrularım fazlaca vurgulandığında bu ilişkiler tatsızlık vermeye başlıyor, öyle değil mi?

Bu durum küresel çerçeveden de değişmiyor. İçin de bulunduğumuz atmosferin altında da bizi yönetmek isteyen, yöneten her kim olursa olsun bu vurguyu abarttığında huzurumuz kaçıyor ve yerini kocaman bir kriz ortamı alıyor. Tıpkı şu anda olduğu gibi. Soruların çok karmaşık cevapları yok, çözümler her zaman basit. Ama basit her zaman zor gelen oluyor.

Biz vurgusunu gözden çıkarmak deliliktir. Sonu olmayan bir yol gibidir.

İzlenmesi gereken yol ise benim isteklerim ve bizi bir arada tutmanın bir yolu var demekten geçer.

Biz bu ülkenin yaşayanları olarak gidişatımızın bu yönde olmadığını görüyoruz ve düşünüyorsak eğer bu durumun ancak yönetici kişilerin bakışını değiştirmesi ile değişeceğini biliriz, bilmeliyiz. Değişmediği sürece kriz ortamı sürer. Mucize beklemek akıllıca olmaz.

Yazımı güzel bir haberle bitirmek istiyorum. 08.01.2017 tarihinde Merkür retrosu bitiyor. Önemli bir gün. İletişim, internet, siber saldırılar, sözel ve yazılı hatalar hayati önem taşıyabilir. 9 Ocaktan sonra işler yavaş yavaş düzeliyor. En azından iletişimsel problemler azalıyor.

Alınan kararlar uygulamaya bir bir koyuluyor olacak. Çok gizli belgeler açığa çıkabilir, beklenmedik haberler basına sunulabilir bu günlerde.

Aile temalarının vurgulanmaya başladığı 09.01.2017 – 19.01.2017 tarihleri arasında ailemize zaman ayırmalı, evimizle ilgilenmeliyiz. Bu tarihlerde topraklarımızda olup bitenlere karşı duyarsız kalamayacağımızı çok yoğun bir şekilde hissediyor olacağız. Ve muhtemelen yaşayacaklarımız bazı kararlar almamıza sebep olacak. Umarım kararlarımız, bu tarihlerde yaşayacaklarımız biz vurgusunu yere göğe duyurur. Ve eksik olan dengeleyici unsurun sesi olur.

 

 

 

 

mm

Aylin Aydın

aylin.aydin@halimiz.com 1981, İzmir doğumlu. Ankara Üniversitesi, Astronomi ve Uzay Bilimleri mezunu. Sonrasında İngiltere’de Finans Master’ ı yaptı. Bu dönemlerde Oxford’da aldığı Astroloji Eğitimi’nin bir gün en büyük kazancı olacağını bilemezdi. Londra’dan Türkiye’ye döndükten sonra Avrupa Birliği Komisyonu ve Enerji Sektörü dahil olmak üzere bir çok proje’ de aktif görev aldı.2008 yılından bu yana çoğunlukla Ankara olmak üzere İstanbul, Bursa ve Antalya’da Astroloji Eğitimleri , Seminerleri ve Danışmanlıkları vermektedir.Hayatın Ritmi Astroloji Okulu’nun kurulması ile birlikte gerek tv, radyo, dergi ve bir çok kurumsal söyleşide Astroloji’nin hak ettiği yeri ve değeri görmesi için büyük uğraşılar vermiştir.Astroloji’ nin sağlamış olduğu bilgilerden kariyer, evlilik ve şimdilerde çocuğu için her zaman faydalanmakta ancak hür iradenin her zaman bilinen ve bilinmeyen güçlerden daha üstün olduğuna inanmaktadır.Evli.Bir oğlu var . Ankara’da yaşıyor ve hayatın ritmini yakalamış olmanın mutluluğunu her daim hissediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!