ANKARA'DA SANAT VAR, ÖYLE GÜZEL Kİ... - Halimiz
ANKARA'DA SANAT VAR, ÖYLE GÜZEL Kİ... 2
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ
30 Mayıs 2019
ANKARA'DA SANAT VAR, ÖYLE GÜZEL Kİ... 3
IŞIK OLMAK
30 Mayıs 2019
ANKARA'DA SANAT VAR, ÖYLE GÜZEL Kİ... 4

Lütfiye Yazan Resim Sergisi…

Baharı bitiriyoruz ve devamında yaz aylarına gireceğiz. Sanat da bir nevi yaz dinlenmesine giriyor. Ancak sanatçıların bu aylarda da fırçalarını kurutmaya pek niyetleri olmaz. Yeni projeler, yeni çalışmalar ardı ardına devam eder. Bize de fırçanız kurumasın demek düşer.

ANKARA'DA SANAT VAR, ÖYLE GÜZEL Kİ... 5

Sanatçı, ressam, öğretmen Lütfiye Yazan’ın muhteşem eserleri Fırça Sanat Galerisinde sanatseverlerle buluştu. Beyaz bir dünyada deniz ve kıyıya demirlemiş kayıkların dingin duruşunu resimlemiş. İçsel bir dinginliğin yansıması da diyebiliriz. Öylesine güzel ve huzur verici ki. Uzaklarda kalan karların altında yaşam savaşı veren Anadolu köy evlerine ne demeli bilemedim. Yüreğindeki özlem ve coşkuyu belki de anılarını çatılarla, renkli duvarlarla ve yapraksız selvi ağaçlarıyla yaşatmak istemiş.  Etkileyici, hikâyelerle dolu resimleri öyle güzel ki… Etkilenmemek mümkün değil. Yürekten kutluyorum.

ANKARA'DA SANAT VAR, ÖYLE GÜZEL Kİ... 6

Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Resim bölümünden mezun olan sanatçı, ressamlığının yanında ders kitaplarını resimleme ve inceleme,  grafik tasarımı,  ayakkabı tasarımı, jandarma süvari kıyafetleri tasarımı, dans gösterisi kostümleri gibi pek çok tasarımın üretimini gerçekleştirmiştir. Kişisel sergilerinin yanında çok sayıda karma sergide eserleri yer alan Lütfiye Yazan, BRHD ve Uluslararası Suluboya Derneği üyesi olup çalışmalarını kendi atölyesinde sürdürmektedir.

mm

Zeliha Dogan Yesil

BYEGM Şube Müdürü ve Ankara Halkla İlişkiler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Mustafa Kemal Atatürk hayranı. AÜ DTCF Türk Dili ve Edebiyatı, AÜ Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, Gazi Ü.Güzel Sanatlar Ens.Yüksel Lisans. Görevi gereği Basın, Dış Politika ve Uluslar arası ilişkiler ilgi alanında oldu. Kurum yayınlarında büyük emeği var, ilk Türk Cumhuriyetleri Haber Bültenini, ilk STK yayın organı olan Türk Kadınlar Birliği aylık bültenini 10 yıl yayımladı… Ve başkaları… Sürekli Basın Kartı sahibi bir kurum gazetecisi. Gezer, görür, yazar, çizer, anlatır, konuşur, paylaşır… Barış, huzur, sevgi ve eğitimin bütün dünyaya yayılması en büyük özlemidir. Köy Enstitüsünden yolu geçmiş bir babanın yaşamına etkisi büyük olmuş, çocukken kendisine getirdiği dünya küresinden parmağıyla belirlediği Güney Afrika, Çin, Hindistan bir de Eyfel Kulesi en merak ettiği yerler olmuş, gitti ve gördü… En büyük hazinesi ailesi, eşi ve 2 kızı… Devam ediyor. Hayatta ve ayakta olmak en büyük sloganı…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!