ALTINİĞNE RADYOFREKANS - Halimiz
BASİT YAŞAMAK
21 Şubat 2019
YETER Kİ SAĞLIK OLSUN!
21 Şubat 2019

Zaman hızla akıp giderken ciltte oluşan değişiklikler yaşla birlikte kendini göstermeye başlar. Özellikle yüz ve boyun cildinde sarkmalar, elastikiyet kaybı, renk ve ton değişiklikleri, soluk ve mat görünüm belirginleşir. Gelişen teknoloji ile birlikte cilde uygulanan yöntemlerden biri de Altıniğne radyofrekans sistemidir.

Altıniğne radyofrekans sistemi cilt sarkmalarında lifting, soluk ve mat ciltlerde sıkılaştırma ve parlak hale getirme, aktif kırmızı iltihaplı sivilceler ve sivilce izlerini giderme, büyüme ve gebelik çatlaklarını giderme gibi amaçlarla uygulanır.

Radyofrekans mekanizması nedir?

Radyofrekans sistemi ile başlığın üzerindeki mikroiğneler derialtına girdiklerinde radyofrekans enerjisi ısı enerjisine dönüşür.

Derinin alt tabakası olan dermisteki bölgesel ısınma kollajen yıkımına ve sonrasında yeniden yapılanmasına neden olur. Ayrıca derialtı yağ dokusundaki ısı artışı da yağ dokusunda bulunan kollajenin parçalanmasına, derialtı dokunun sıkılaşmasına neden olur. Sonuçta hedef bölgede incelme, sıkılaşma ve lifting etkisi gerçekleşmiş olur.

Mikroiğneleme Radyofrekans sistemi nedir?

Altıniğne Radyofrekans sisteminin başlığında tiplerine göre farklı sayıda mikroiğneler vardır. Bu mikroiğneler sayesinde deride etkilerini gösterir. Zaman zaman bu sistem mikroiğneleme radyofrekans ya da fraksiyonel radyofrekans olarak da adlandırılır.

Altıniğne Radyofrekans sistemi acı veren bir işlem midir?

Altıniğne Radyofrekans uygulaması; genel anestezi gerektirmeyen bir işlemdir. Sadece işlem bölgesine lokal anestezik kremler kullanılabilir.

Altıniğne Radyofrekans uygulama sonrasında ne zaman sosyal yaşama dönülebilir?

İşlemlerden hemen sonra kapatıcılı bir güneş koruyucu krem sürülerek hemen sosyal yaşama dönülebilir. Hafif bir kızarıklık ve ince kabuklanma beklenir ancak bu durum sosyal yaşamı etkileyecek düzeyde değildir.

Altıniğne Radyofrekans işlem sonrası ne yapılmalıdır?

Yüz uygulamalarında uygulama sonrasında tercihen günlük olarak en az SPF 30+ güneş koruyucu krem tekrarlayarak kullanılmalıdır.

İğne yerlerinde morarma nadiren olabilir. İğne izleri çizgi tarzında 2-3 gün deride görülebilir.

Eritem (kızarıklık): Bu uygulama sırasında ciltte hafiften şiddetliye kadar geniş bir yelpazede kızarıklık olabilir ve bu kızarıklık genellikle 30 dakika-24 saat arasında azalarak yok olur.

İşlemden bir hafta sonrasına kadar yoğun spor, hamam, sauna , jakuzi gibi sıcak ortamlardan kaçınılmalıdır.

Sık uçuk öyküsü bulunan hastaların hekimi bilgilendirmesi gerekir.

Altıniğne Radyofrekans sistemi yan etkileri nelerdir?

Hafif bir kızarıklık, ince kabuklanmalar, hafif ödem dışında belirgin bir yan etkisi yoktur. İşlem sonrası sosyal yaşam kısıtlaması olmaz. Günümüzde oldukça popüler olan Altıniğne uygulaması mutlaka uzman hekim tarafından ve Altıniğne Radyofrekans uluslararası sertifikalarla onaylı cihazlar kullanılarak yapılmalıdır.

 

mm

Dr. Cansel Köse Gürer

Dr. Cansel Köse Gürer 1990 yılında Ankara Anadolu Lisesi Almanca Bölümü’nden mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini tamamlamış, ardından aynı fakültede uzmanlığını alarak Deri ve Zührevi Hastalıklar Uzmanı olmuştur. ​2002-2005 Ortadoğu Teknik Üniversitesi Sağlık ve Rehberlik Merkezi’nde uzman dermatolog, 2006-2007 Almanya “München Technical Üniversität Haut und Allergie Klinik” te misafir dermatolog, 2008-2011 Ankara Özel Medicana International Hastanesi’nde uzman dermatolog, 2011-2013 Ankara Özel Form Polikliniği’nde uzman dermatolog ve mesul müdür, 2013-2018 yılları arasında da Ankara Özel Güven Hastanesi ve Güven Çayyolu Tıp Merkezi’nde uzman dermatolog olarak görev yapmıştır. Uzmanlık alanları arasında genel dermatolojik hastalıkların yanısıra dermokozmetoloji ve dermatolojik girişimsel uygulamalar gelmektedir. Şu anda Ankara'da kendi kliniğinde hizmet vermekte olan Dr. Cansel Köse Gürer’in lazer uygulamaları eğitmenliği, dolgu, prp, mezoterapi, kimyasal peeling, altıniğne radyofrekans gibi çok sayıda dermokozmetik uygulama sertifikaları mevcuttur. Dr. Gürer, iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!