AİLE DİZİLİMİ – AİLE SİSTEM ÇALIŞMASI - Halimiz
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ
27 Eylül 2018
YUNAN MİTOLOJİSİNDE AŞK
27 Eylül 2018

Atalarımızdan hangi duyguları, kaderleri, yükleri, sorunları aldık?

En sevdiğim, çözümüne güvendiğim, sonuçlarını görebildiğim çalışma; Aile Dizimi. Atalara doğru yapılan müthiş bir ruhsal yolculuk! Ne kadar anlatsam, detaylandırsam da çalışmayı en iyi ancak çalışmaya katıldığınızda anlayabilirsiniz.

Bu çalışma Alman kökenli bir din adamı ve psikoterapist olan Bert Hellinger’in çalışması olmasına rağmen, “Dede erik yemiş, torunun dişi kamaşmış” atasözümüz bu çalışmayı çok güzel özetliyor. Yani aslında çözüm çok evrensel!

Yaşadığınız sıkıntıların, problemlerin hiç görmediğiniz hatta ölmüş atalarınızla ilgili olabileceğini söylesem ne hissedersiniz?

Ya da kürtajınızın sizi, ilişkinizi ve diğer çocuklarınızı etkilemiş olabileceğini?

Hatta kilolarınızın annenizin kürtajıyla ilgili olabileceğini söylesem?

Borçlarınızın atalarınızın ödemediği borçların bedeli olabileceğini?

Ya da iflasınızın, ait hissedememe duygunuzun, atalarınızın göç etmesinden kaynaklanabileceğini biliyor muydunuz?

Belki de ailede biriyle özdeşleştiniz ve size ait olmayan bir kaderi, hayatı, duyguları, sorunları yaşıyorsunuz, kim bilir?

Belki de eşinize farkında olmadan anneannenizin ya da annenizin kendi eşlerine baktığı gözlerle, enerjiyle bakıyorsunuz? Ve sorun da tam da bu?

Ailede roller karışmış ve siz çocuk olduğunuz halde anne babanızın, ailenin annesi babası olmuşsunuz?

Hayatınızda hep tekrarlar var mı?

Ya da anneniz babanız, ya da onların ebeveynleri erken kardeş ya da çocuk kaybından ötürü sizinle bağ kuramadı?

Adınız bir aile büyüğünün adı mı? Acaba onunla ortak neler yaşıyorsunuz?

Ya da savaş görmüş, kıtlığı en derin şekilde yaşamış atalarınızın kıtlık bilinci sizde devam ediyordur, olabilir mi? Maddi sorunlarınızın nedeni budur belki de.

Hatta benimkiler gibi atalarınız belki savaşlarda yaralanmış veya ölmüş, kaybolmuş olabilir. Bunun hayatınızı, duygularınızı etkilemiş olabileceği aklınıza gelmiş miydi?

Ailenizde travmatik olaylar yaşanmış mı?

Çok sarsıcı sorular öyle değil mi? Bu soruları düşünmüş müydünüz daha önce? Belki de hayatınızın kilit çözümü bu soruların çözümünde!

Bizler hem anne hem de babamızın ve onların atalarının yaşadıklarının, bilinçaltı kalıplarının, korkularının, duygularının, kaderlerinin, tamamlayamadıklarının, çözemediklerinin, işledikleri suçların, olumlu olumsuz onların yaptıklarının etkisi altındayız. Saçımızın, gözümüzün rengi, boyumuz, posumuz, huyumuz nasıl genlerle bize atalardan miras kalıyorsa işte bu yazdığım durumlar da yine onlardan miras kalıyor, bu sefer de enerji mirası oluyor.

Bu ne demek? Her nesil kendinden önceki nesillerin etkisini alıyor ve kendi yaşadıklarından edindiklerini de ekleyerek kendinden sonraki nesillere aktarıyor, yani çocuklarına, torunlarına… Bu çok büyük bir duygu ve kader aktarımı!

Aile dizilimiyle aile köklerimize yolculuk yaparak, atalarımızdan ve aile üyelerinden üstlendiğimiz bize ait olmayan enerjileri, yükleri, rolleri, sorumlulukları, borçları, onlara geri vererek özgürleşmemiz sağlanır. Onların yaşadıkları tıkanıklıklar çözülerek aile sistemi şifalanır ve bu şifa bize ve hayatımıza kadar gelir. Bu bir grup çalışmasıdır ve çalışma esnasında problem konu ve kişiler için temsilciler seçilir ve kolektif bilinçaltından gelen bilgiler ve duygularla tıkanıklık yaratan sorun bulunur ve çözülür. Eğer aile içinde şiddet, intihar, cinayet, düşük, erken çocuk kaybı varsa, ana baba rollerinde karışıklık ya da aile bireyleriyle özdeşleşme gibi bir sebeple aile sisteminde bir bozulma veya aile sıralamasında bir kopma olursa, bundan tüm aile fertleri etkilenebilir. Aile dizilimiyle enerji ve ruhsal boyutta çalışma yapılır. Geçmiş deneyimler temsilciler tarafından tekrar yaşatılarak, ortaya çıkarılır ve enerjinin, duygunun açığa çıkmasıyla enerji dengelenir. Böylece aile büyüklerinden üstlendiğimiz bize ait olmayan her türlü duygu, enerji ve inançtan özgürleşerek istediğimiz mutluluğa, sağlığa, başarıya… kavuşabiliriz. Bize ait olmayan tüm bizi engelleyici inançlardan, enerjilerden kurtulabiliriz.

Bu çalışmada dizimi yapılan kişi kadar çalışmaya katılanlar da şifalanır. Çekim yasasından dolayı temsil ettikleri kişi ile aralarında mutlaka ortak bir enerji ya da duygu olduğundan hem katılımcı, hem dizimi yapılan danışan hem de diğer temsil edilen kişiler üzerinde rahatlama ve şifalanma hissedilir.

Haydi siz de atalarınızı, neyi nasıl yaşadıklarını, aile sırlarını araştırın. Ve sizin hayatınıza nasıl bir etki oluşturmuş olabileceğini düşünün. İnanın ki büyük çözümlere dönüşebilir bu.

 

mm

Yıldız Karacasoy

Çok şanslı biriyim çünkü çok severek yaptığım iki işim var. İlki özel bir üniversitede hocalık yapmak. İkincisi de bireysel gelişim, enerji ve bilinçaltı danışmanlığı yapmak. İlk işimi bilinçli seçtim ama sanırım ikincisine çekildim. Aile dizimi, regresyon, affetme ve bilinçaltı çözülme çalışmaları, yaşam koçluğu, kinesiyoloji en zevkle çalıştığım konular. Dişilik, bolluk bereket oluşturma ve bilinçaltı ise eğitimlerini ve seminerlerini verdiğim konular. 2010-2014 yılları arasında Kanal B Bizbize programında tüm bilgimi ve deneyimimi paylaştım. Artık yazılarımla da buradayım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!