Halimiz - Haber sitesi değiliz ama habersiz de değiliz.
5 Aralık 2019
ANNELER VE OĞULLARI 2

ANNELER VE OĞULLARI

Bir erkeği ana kuzusu ya da maço yapan nedir? Arasında fark var mıdır? Çocuklarımızı yetiştirirken kısır döngüleri kırmak için nelere dikkat etmeliyiz. Yıldız Karacasoy'dan oğlan çocuğu olan ebeveynlerin kaçırmaması gereken bir yazı.
5 Aralık 2019
SANATÇININ GÖREVİ 4

SANATÇININ GÖREVİ

Sanat ve sanatçının toplumdaki yeri, varolduğundan beri tartışılagelen bir konu. Ayşe Musal Çıpa, bu haftaki yazısında sanatçı olmanın anlamını ve görevinin ne olduğunu sorguluyor.
5 Aralık 2019
ÖNYARGI ACITIR 6

ÖNYARGI ACITIR

Einstein, ‘’İnsanlardaki önyargıyı parçalamak, benim atomu parçalamamdan çok daha zor," demiş. Şule Yüksek Günel bu hafta hepimizin canını acıtan önyargıları anlatıyor.
5 Aralık 2019
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 8

HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ

Haftalık gündemi değerlendirdiğimiz köşemizde bu haftaTürkiye'nin Nato zirvesi gündemi ve Erdoğan'dan habersiz iş çeviren AK Parti milletvekili var.
28 Kasım 2019
SİNEMA İLE TELEVİZYON EKRANININ EN CİDDİ SAVAŞI 10

SİNEMA İLE TELEVİZYON EKRANININ EN CİDDİ SAVAŞI

Martin Scorsese'nin çok uzun zamandır büyük bir heyecanla beklenen son filmi İrlandalı nihayet Netflix'e geldi. Bütün detaylar ise Ayşe Deniz Yurdakul'un kaleminden Halimiz'de!
28 Kasım 2019
İZMARİTTEN ÇIKAN YANGIN 12

İZMARİTTEN ÇIKAN YANGIN

Gündem CHP'li bir ismin yaptığı saray ziyaretiyle çalkalanadursun, CHP sessizliğini koruyor. Sinan Reis, bu olaylar zincirinin nasıl başladığını ve nasıl engellediğini anlattığı yazısında bir yandan da çok önemli bazı sorular soruyor.
28 Kasım 2019
SÖZCÜ, BABACAN VE BİTMEYEN DEPRESİF SİYASET GÜNDEMİ 14

SÖZCÜ, BABACAN VE BİTMEYEN DEPRESİF SİYASET GÜNDEMİ

Tülin Daloğlu bu hafta gazeteci, medya ve siyaset üçgenini sorguluyor. Türkiye'nin gündemine oturan Sözcü ve CHP krizi gazeteciliğin temel prensipleri göz ardı edildiği için mi çıktı? Ali Babacan'ın Teke Tek'te yaptığı açıklamaların zamanı manidar mı? Hepsi ve daha fazlası Halimiz.com'da!
28 Kasım 2019
ANKARALI OLMAK 16

ANKARALI OLMAK

Ankara çoğu zaman gri ve sıkıcı bir şehir gibi algılansa da Ankaralılar hiç de öyle değillerdir. Ayşe Musal Çıpa'dan Ankaralı olmakla ilgili harika bir yazı bu hafta Halimiz'de.
28 Kasım 2019
ÖĞRETMENLER GÜNÜ, KARIŞIK HATIRALAR... 18

ÖĞRETMENLER GÜNÜ, KARIŞIK HATIRALAR…

Hepimizin öğretmenlerimizle ilgili acı tatlı hatıraları vardır. Şule Yüksel Günel bu haftaki yazısında öğretmenlerle yaşanmış duygu yüklü iki anıyı paylaşıyor. Keyifli okumalar.
28 Kasım 2019
TAM KARARINDA 20

TAM KARARINDA

Yapmak istedikleri şeylere kafayı takıp kendilerine ket vuranlar bu yazıyı kaçırmamalı. Yoga eğitmeni Burcu Yırcalı bu haftaki yazısında tam kararında yaşamak ve Brahmacharya ile ilgili ipuçları veriyor.
28 Kasım 2019
HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ 22

HAFTANIN ÖNE ÇIKAN HABERLERİ

Haftalık gündemi değerlendirdiğimiz köşemizde bu hafta CHP'nin içindeki kargaşa var. Kılıçdaroğlu'nun yerine yeni genel başkan mı geliyor? CHP henüz kendini yönetemiyor algısını kim yaratmak istiyor? Hepsi Halimiz'de.

Popüler Yazılar

  • ANKARALI OLMAK 28 Kasım 2019 Ankara çoğu zaman gri ve sıkıcı bir şehir gibi algılansa da Ankaralılar hiç de öyle değillerdir. Ayşe Musal Çıpa'dan Ankaralı olmakla ilgili harika bir yazı bu hafta Halimiz'de.
  • AŞK VE İLİŞKİ ÜZERİNE 14 Kasım 2019 Karşı cinse neden ilgi duyarız? Peki sonra aşkla bağlandığımız insanlarla yollarımız neden ayrılır? Ayşe Musal Çıpa'dan aşk ve ilişkiler üzerine güzel bir yazı bu hafta sizlerle.
  • STRES ATMA YÖNTEMLERİ 7 Kasım 2019 Stres modern zamanların kaçınılmaz sorunu. 6 adımda stresle başa çıkmak ve strese karşı direnç kazanmak için uygulayabileceğimiz yöntemleri, sağlık konusundaki yazıları severek okunan Ayşegül Günsur yazdı.
  • ERDOĞAN VE TRUMP GÖRÜŞMESİNİN ARKASINDA… 14 Kasım 2019 Erdoğan ve Trump arasında geçen kritik görüşme, başkan Trump'ın azil davasının başladığı güne denk geldi. Bu görüşmenin asıl anlamını ve kimsenin konuşmadıklarını Tülin Daloğlu'nun kaleminden sizlere sunuyoruz.

Hoş Geldiniz

Bugün, Fransa, İtalya, Belçika, Portekiz ve İsviçre gibi Batı aleminin öncül ülkelerinden de önce Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının tanındığı günün 85inci yıldönümü. İyi başlayıp, devamını getirememiz ise bizim ayıbımız. Bugünde en çok konuştuğumuz memlekette kadına artan şiddet, kadın cinayetlerinin önünün alınamaması; uğradığı acımasız cinsiyet bazlı ayrımcılık, erkek gibi en nihayetinde bir insan olsa da yine ekseriyette din odaklı  cinsellikle ilgili uğradığı sınırlamalar, iş hayatında eşitlikten uzak var oluşu ve bir türlü bu prangalardan özgürleşememesi. Sıkıntımız bol. Meselenin özünde de insanlıktan ne anladığımız var. Eğer ki bu tablonun sorunlu olduğunun farkına varırsak, ilk etapta önemli bir adım atmış olacağız ve sonrasında da bu farkındalıkla kendimizi daha iyi halimize getirebilmek için inşallah bilinçli bir çaba içine gireceğiz. Seneye bu vakit dileyelim bunların müjdeleri ile yazabileceğimiz bir mesajımız olsun. O vakte kadar... Bu hafta da sizler için güzel bir sayı hazırladık. İyi okumalar diliyorum... 

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!