30.YIL MEZUNİYET BALOSU - Halimiz
30.YIL MEZUNİYET BALOSU 2
ESANSİYEL YAĞ ASİTLERİ
30 Mayıs 2019
30.YIL MEZUNİYET BALOSU 3
SABAHLARDAN…
30 Mayıs 2019
30.YIL MEZUNİYET BALOSU 4

Geçen hafta sonu TED Ankara Koleji’nin geleneksel mezuniyet balosu vardı. Ben ve 200 dönem arkadaşım, 1989 mezunları olarak ordaydık. 30 yıldır (evet doğru okudunuz, 30 😊) görmediğim arkadaşlarımla, bazı görüştüklerimle, hatırlayıp hatırlayamadıklarımla hep beraber muhteşem bir gece yaşadık.

Baloya doğru giderken 30 yıl sonra bile bizi neyin beraber olmaya ittiğini düşündüm. Baloda bizden daha eski mezunlar, 35., 50. mezuniyet yılını beraber kutlayan insanlar bile vardı. Bunca yıl, ya da bunca yıl sonra hala nasıl görüşüp, beraber olmak istiyorduk? Bu buluşma nasıl bir heyecan yaratıyordu bizde? Sanırım bunun birkaç cevabı var. Beraber geçirdiğimiz uzun yıllar ve getirdiği anılar, aidiyet duygusu ve bize “Kolejli olmak” duygusunu, bilincini iliğimize kadar yerleştiren, yaşatan eğitim tarzı ve hocalarımız.

İlkokul 1.sınıftan lise sona kadar beraber büyüdüğümüz, ergenliği atlattığımız, yığınla anı biriktirdiğimiz günler yaşadık beraber. Uzun yıllar geçirdik. Sivilceli hallerden, genç, güzel, yakışıklı hallere geçişimizi gördük beraber. İlk aşklarımızı ilk birbirimize anlattık. Bunca yıl birbirimizin her türlü değişimine, derdine, başarısına, yaşadıklarına şahit olduk. Anne babalarla tanıştık. Bu kadar uzun zamanı beraber geçirince taa ilkokuldaki arkadaşımı bile adı ve soyadı ile hatırlıyorum. Çoğu yıl sınıflar değiştirildiği için oldukça büyük bir arkadaş yelpazesi geliştirdik. Daha önce hiç aynı sınıfta olmadığım ya da okulda sohbetimin olmadığı birçok kişiyle bile 30 yıl sonra sarmaş dolaş olmak bence çok anlamlı. Kaldığın yerden, sanki dün berabermişsin gibi devam edebilmek her arkadaşlıkta, ilişkide mümkün değil. Bu güveni, duyguyu öğrencilere vermek çok değerli. Çünkü bu; hem ilişkilerimize hem de iş hayatımıza yansıyor. Aramızdaki arkadaşlık, iş ağları ve bağları, paylaşım ve destek her geçen gün artıyor.

Bu sisteme, bu değerlere ait olmak insanı çok dolduran bir duygu sanırım. İnsanın kendini bir gruba, lise arkadaşlarına, bu bilince ait hissetmesi güven veriyor. Benim oğlum da TED Ankara Koleji’nde okuyor ve Kolejli olma bilinci, okula bağlılık taa anaokulundan beri veriliyor onlara da. Çeşitli buluşmalarla, özel kutlamalarla, Kuru Fasulye Günü ve Mezuniyet Balolarıyla insanlar bu sisteme, birbirine ve okula bağlanıyor. İşte bu yüzden de 30 yıl sonra bile koşa koşa geliyoruz buluşmalara. Çocukluğunu bildiğimiz, yaşadığımız arkadaşlarımızın şimdi de olgunluk çağını görüyoruz. TED’den başka bunu bu kadar başarıyla verebilen bir okul var mı bilmiyorum. TED Ankara Koleji resmen bizde “Birlik Bilinci” oluşturuyor. Ben şimdi benim bu yaşadıklarımı ve hissettiklerimi oğlumun da ilerde mezun olunca yaşayıp hissedeceğini düşünüyorum. Ve bu benim çok hoşuma gidiyor.

İstatistiklere göre insanlar biriyle arkadaşlığını 7 yıl sürdürdüyse, o kişiyle ömür boyu arkadaş kalıyormuş, arada görüşmediği olsa bile. E biz de okulda 11 yıl beraberdik. O zaman “Yaşasın arkadaşlığımız!!!“

mm

Yıldız Karacasoy

Çok şanslı biriyim çünkü çok severek yaptığım iki işim var. İlki özel bir üniversitede hocalık yapmak. İkincisi de bireysel gelişim, enerji ve bilinçaltı danışmanlığı yapmak. İlk işimi bilinçli seçtim ama sanırım ikincisine çekildim. Aile dizimi, regresyon, affetme ve bilinçaltı çözülme çalışmaları, yaşam koçluğu, kinesiyoloji en zevkle çalıştığım konular. Dişilik, bolluk bereket oluşturma ve bilinçaltı ise eğitimlerini ve seminerlerini verdiğim konular. 2010-2014 yılları arasında Kanal B Bizbize programında tüm bilgimi ve deneyimimi paylaştım. Artık yazılarımla da buradayım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!