Haftanın Öne Çıkan Haberleri... - Halimiz
Olan biten derken, ümit fukarası olduk
11 Mayıs 2017
18 – 24 Mayıs 2017 Haftası Gezegen Enerjileri
18 Mayıs 2017

Erdoğan ile Trump zirvesi kırılma noktası olacak

Erdoğan’ın yanıtlarından anlıyoruz ki, yarın Beyaz Saray’da gerçekleşecek zirveden ne karar çıkarsa çıksın, bir ‘kırılma noktası’ niteliği taşıyacak.

Eğer Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump’ı, YPG’yi silahlandırma kararından vazgeçirebilirse bu, Türkiye-ABD ilişkilerinin güçlenmesine yol açacak bir kırılma noktası olacak.

Aksine Trump kararından vazgeçmez ise bu kez de iki ülke açısından zaten iyi seyretmeyen ilişkilerin daha da kötü yönde kırılmasına neden olacak.” Hürriyet gazetesi yazarı Fikret Bila’nın yazısının tamamını buradan okuyunuz.

 

Daloğlu: Ortadoğu’da verilen silah ne zaman geri toplanmış?

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Washington’da ABD Başkanı Donald Trump ile baş başa ve heyetlerarası görüşmeler gerçekleştirecek. Zafer Arapkirli ile Seyr-ü Sabah’a değerlendirmelerde bulunan Tülin Daloğlu, bugün de konuşulacak YPG’ye silah verilmesi talimatıyla ilgili “Bugüne kadar Ortadoğu’da verilen silah ne zaman geri toplanmış?” dedi.” Halimiz.Com Yayıncı ve Baş Editörü Tülin Daloğlu’nun, Cumhurbaşkanı’nın Washington ziyareti öncesi verdiği radyo röportajının tamamını buradaki linkte yer alan bant kaydının 83:20 dakikasından itibaren dinleyebilirsiniz.

 

The Turkey I no longer know

“As the presidents of the United States and Turkey meet at the White House on Tuesday, the leader of the country I have called home for almost two decades comes face to face with the leader of my homeland. The two countries have a lot at stake, including the fight against the Islamic State, the future of Syria and the refugee crisis.

But the Turkey that I once knew as a hope-inspiring country on its way to consolidating its democracy and a moderate form of secularism has become the dominion of a president who is doing everything he can to amass power and subjugate dissent,” writes Fethullah Gulen. Read the original article at the Washington Post here, ve Türkçe de burada okuyunuz.

 

U.S. Officials ‘Warned Israel’ Not To Share Sensitive Intel With Trump

“U.S. intelligence officials reportedly warned their Israeli counterparts to exert caution in sharing top secret information with Donald Trump’s administration for fear of it being passed to Russia and then to Moscow’s ally and Israel’s arch-enemy, Iran.

Discussions between U.S. and Israeli security services prior to Trump’s inauguration on January 20 gave rise to concerns that sensitive intelligence might exchange hands between him and the Russian government, Israeli newspaper Yedioth Ahronoth reported in January.” Read the Newsweek article in full here.

mm

Tülin Daloğlu

Publisher / Yayıncı - tulin.daloglu@halimiz.com Bu sitenin yayıncısı ve baş editörüyüm. Gazetecilik mesleğimde yirmi yılı geride bıraktım. Başta Türk medyası olmak üzere, Amerika, İngiltere ve İsrail medyalarında yazılarım yayınlandı. Ankara, Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezunum. Üzerine aynı bölümde master çalışmam var … Ve Washington, D.C., Amerikan Üniversitesi'nde medya hukuku üzerine ikinci lisans üstü çalışmamı tamamladım. Şimdi, bu yeni mecrada huzurlarınıza çıkıyorum … yazarak, konuşarak, bilgi odaklı yürüyerek var olmaya kıymet verenlerdenim…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!