18 – 24 Mayıs 2017 Haftası Gezegen Enerjileri - Halimiz
Haftanın Öne Çıkan Haberleri…
18 Mayıs 2017
Yazıdaki 7 Hatayı Bulunuz…
18 Mayıs 2017

Merkür Boğa burcu geçişi haftaya damgasını vuruyor. 1 Nisan’da Boğa burcuna geçen Merkür, 10 Nisan’da gerilemeye başlamış ve tekrar Koç burcuna geçmişti. Söz konusu gerileme 4 Mayıs’ta Koç burcunda tamamlanarak, düz pozisyona geçmeye başladı. Sonrasında 16 Mayıs itibariyle düz pozisyonda yeniden Boğa burcuna geciyor. Bu nedenle Merkür Boğa burcu etkisi haftaya damgasını vuracak. Daha sağlamcı, risk sevmeyen ve biraz değişime kapalı bir zihinsel enerji içinde olabiliriz. Acil durumlar, acele kararlar vermemiz gereken durumlar için biraz sıkıntılı olabilir Merkür Boğa seyri. Ancak genel etki itibariyle daha sağlamcı olmamız ve daha doğru kararlar vermemiz mümkündür. Haftanın görünümlerini incelediğimde:

18 Mayıs Perşembe günü Ay Kova busrcunda Jüpiter ile üçgen açı kuracak. Duygularımızı daha iyi anlama ve tanımlama etkisi yaratacak, birlik, beraberlik, ortak bilinç konularını ön plana çıkaracaktır. Jüpiter gününde, Ay ve Jüpiter arasında kurulan bu ılımlı açı ilişki problemlerini çözmek ya da masaya yatırmak için gerekli desteği verecektir.

Ancak aynı gün, Ay ve Jüpiter arasında dinamik açı kurulduktan saatler sonra Ay, bu kez güney ay düğümüne doğru ilerleyecek ve ertesi gün, yani 19 Mayıs Cuma günü duygularımız bizi biraz geçmişe çekecek. İçine kapanık, uzlaşmaya yanaşmayan bir tutum izlememiz mümkündür. Geçmiş deneyimlere fazla takılma ve bir nevi kendimizle kavgalı olmamız durumu gibi birşey bu. Aynı gün Koç burcundaki Venüs ile Terazi burcundaki Jüpiter arasında oluşan gerilimli açı, ilişki problemlerini, insanlar arasındaki uzlaşmazlıkları oldukça ön plana çıkaracaktır. Sorunları ya da anlaşmazlıkları fark etmek için iyi bir gün olabilir ama çözüm için o kadar şanslı bir gün değil. Venüs Jüpiter görünümü biraz aşırılıklarla dolu kararlar almamıza neden olabilir. İhtiyacımız olmayan şeyler peşinde koşup, vaktimizi, enerjimizi, paramızı boşa harcayabilir, çok fazla yiyip içebilir, hakkımız olmayan şeylere ufaktan meyledebiliriz. Alişveriş yapmamanız, ilişkiler, ortaklıklar ya da iş plan ve projeleri konusunda taahhüt vermemeniz oldukça yararınıza olur diyebilirim.

20 Mayıs Cumartesi günü Ay Balık burcunda ve İkizler burcundaki Mars ile arasında kare açı kurulacak. İçe çekildiğimiz ve geçmişten iyi ya da kötü anıların canlandığı bir süreç olabilir. Mars’ın etkisi ile tam anlamıyla alınganlığımızın tavan yaptığı, sinirimizin burnumuzda olduğu ve hemen hemen herşeye tepki vermeye meyilli olduğumuz bir gün. Özellikle trafikte saldırganca tutumlara dikkat!

Alınganlıktan kurtulmak ve dengeli olabilmek adına fazladan çaba sarfetmemiz gereken bir gündeyiz. Aynı zamanda hızlı hareketten ufak tefek kazalara maruz kalabiliriz. Mümkün mertebe bedeninizi yoracak faaliyetlerde bulunmanız enerjinizi de dengelemenizi kolaylaştıracaktır. Atıl kalmayın, boş boş ya da sabit kalacağınız işlerle uğraşmayın. Bunun yerine hareketli aktivitelerle uğraşmanız Mars’ın taşıdığı gergin enerjiyi dengelemekte belirleyici olacaktır.

22 Mayıs Pazartesi günü, Koç ve Terazi burcunda Ay Jüpiter karşıtlığı ile yine Koç ve Oğlak burcunda Ay Pluto karesi yaşanacak. Duygusal düzlemde fazlasıyla hassas bir gündeyiz ve bu hassasiyet gereksiz ayrıntı olabilecek bazı şeyleri büyütmemize ve hırsımızda bir miktar artışa neden olabilir. Bu durum olayların yönünü değiştirmek ya da ters düştüğümüz kişileri değiştirmeye çalışmak için içsel bir baskı hissetmeye kadar gidebilir. Yine temkinli olunması gereken bir gün!

Her ne kadar hafta geneli, Ayın hareketleri biraz sıkıntılı olsa da haftayı iyi kapatıyoruz. 23 Mayıs günü Koç burcunda Ay Uranüs kavuşumu ve her iki gezegeninde, Yay burcundaki Satürn’e üçgen eşliği, hafta boyu zihnimizin ve ruhumuzun kilitli çekmecelerini açmamıza ve kendimizi tanıma süreci sonrası bir yenilenme taşıyacak eğilimlere açık hale getirecektir bizleri. Hem içinde bulunduğumuz duygusal durumu farklı bir göz, farklı bir duyguyla değerlendirmemize, hem de sorumluluk alarak hareket etmemize, kendimizi, duygularımızı, bilinç ve bilinçaltımızı yenilememize neden olacaktır.

Sevgilerimle

mm

Hatice Kılıç Asker

1999 yılından bu yana astroloji alanında kendini geliştirmiş bir astroloji aşığı. 2012 yılından bu yana bireysel ve kurumsal danışmanlık hizmeti vermektedir. Bireysel web adresleri: www.evreninkizi.com www.evreninkizi.blogspot.com.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Üzgünüz. Bu içerik kopyalanamaz!!